Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

2020-aisiais didės akcizas etilo alkoholiui ir degalams

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Seimas nusprendė nuosaikiai padidinti akcizų tarifus etilo alkoholiui, benzinui, gazoliams ir žemės ūkio veikloje naudojamiems gazoliams, praneša Seimo kanceliarija. Svarstant kai kurie Seimo nariai iškėlė idėją legalizuoti ir naminės gamybą.

Pagal priimtas pataisas nuo 2020 m. kovo 1 d. etilo alkoholiui akcizų tarifas didės nuo 1 832 iki 2 025 eurų (t. y. 10,5 proc.) už gryno etilo alkoholio hektolitrą. Pasak pasiūlymo iniciatorių, padidinus akcizų tarifą etilo alkoholiui dėl mokestinių veiksnių 0,5 l stipraus gėrimo vidutiniškai galėtų pabrangti apie 0,45 euro.

Anot projektą pristačiusio Seimo Biudžeto ir finansų komiteto nario Viktoro Rinkevičiaus, nuo kovo mėnesio panašaus dydžio akcizai alkoholiniams gėrimams bus taikomi visose Baltijos šalyse, nes Latvijoje jis sumažintas tik iki kovo mėnesio. Nepagrįstais jis laiko ir nuogąstavimus, kad padidinti akcizai atvers kelią naminės degtinės populiarumui. „Nuogąstavimai dėl naminės degtinės būtų nepagrįsti, jei ją įteisintume bei apmokestintume. Leistume ją gaminti oficialiai, o gamintojai mokėtų mokesčius. Tuomet neliktų ir šešėlio problemos“, – tvirtino V. Rinkevičius.

Nuo kitų metų pradžios standartinis akcizų tarifas bešviniam benzinui didės nuo 434,43 iki 466 eurų (t. y. 7,3 proc.) už 1 000 litrų produkto, akcizo tarifas gazoliui – nuo 347 iki 372 eurų (t. y. 7,2 proc.) už 1 000 litrų produkto, akcizo tarifas gazoliams, skirtiems naudoti žemės ūkio veiklos, įskaitant akvakultūros ar verslinės žvejybos vidaus vandenyse veiklą, subjektams žemės ūkio produktų gamybai, – nuo 56 iki 60 euro (t. y. 7,2 proc.) už 1 000 litrų produkto. Padidinus akcizų tarifą bešviniam benzinui dėl mokestinių veiksnių jo kaina galėtų padidėti apie 0,04 euro už litrą.

Facebook komentarai