Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

AB „Jonavos grūdai“ planuoja užkrauti visas elevatoriaus saugyklas

Autorius: Dainius ŠEPETYS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Javapjūtė persirito į antrąją pusę. Suvalkijoje ir Vidurio Lietuvoje ūkininkai jau sudorojo apie 80 proc. derliaus, o šiauriniuose šalies rajonuose 50 – 60 proc.

Kai kuriuose progresyvesniuose ūkiuose, javų nuėmimo darbai visiškai baigti, o  ūkininkai jau pradeda skaičiuoti sezono rezultatus.

Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) pirmininkas Jonas Talmantas, ūkininkaujantis prie Kėdainių, javapjūtę jau baigė.

„Daugiau nei pernai ar užpernai, tačiau žadėtasis stebuklas neįvyko“, – vienu sakiniu javų auginimo sezoną apibendrino jis.

Pasak J. Talmanto sukliudė gamta: pavasarinės sausros, netikėtai iškritęs sniegas. Nepagailėjo ir vėtros prie žemės priplojusios ištisus hektarus.

„Dėl išgulimo ūkininkai gavo maždaug 30 proc. mažesnį derlių“, – konstatavo LŪS vadovas, bendrai derlių įvertindamas, kaip labai artimą daugiamečiam vidurkiui.

 J. Talmantas sako javų šiemet prikūlęs po 7-8 t/ha, žieminių rapsų – 4t/ha.

„Šiemet labiausiai nuvylė miežiai ir ne dėl savo kokybės ar derlingumo, bet dėl itin mažos supirkimo kainos“, – kalbėjo ūkininkas, tikindamas, kad net uoste už juos tesiūlė 140 eurų už toną, o su mažiau baltymo – tik 120.

Gausus šiųmetis derlius tapo dideliu iššūkiu ir visiems šalies elevatoriams 

AB „Jonavos grūdai“ komercijos ir inovacijų skyriaus vadovas Mantas Butas „Agroetai“ sakė, kad šiemet tikimąsi pilnai užkrauti visas elevatoriaus saugyklas, o to istorijoje esą dar nėra buvę.

„Šiųmetis derlius – gana sausas. Kas ūkininkams yra labai gerai, o mums, dėl suprantamų priežasčių, nelabai“, – linksmai telefonu dėstė M.Butas.

Pašnekovas minėjo, kad šiemet grūdai nepasižymi stambumu ir dėl to trūksta saiko svorio. „Didžioji superkamo derliaus dalis yra 2-3 klasės, nors apie 10 proc. yra ir ekstra klasės“ – kabėjo bendrovės komercijos vadovas.

AB „Jonavos grūdai“ elevatoriaus išskirtinumas, kad per dieną čia yra superkama iki 5 tūkst. tonų įvairių grūdų, o to negali padaryti joks kitas šalies supirkėjas. „Jonavos grūdai“, dėka Ukmergėje esančių grūdų priėmimo sandėlių, derlių perka net iš 5 Lietuvos rajonų ūkininkų ir žemės ūkio bendrovių.

„Pas mus viskas vyksta labai greitai, todėl tarp ūkininkų esame populiarūs“, – sakė M.Butas, tikindamas, kad už nupirktą derlių bendrovė atsiskaito taip pat sparčiai.

Facebook komentarai