Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

Afrikinis kiaulių maras plinta nedideliuose ūkiuose

Autorius: Agroeta
Printer Friendly, PDF & Email

(Kaišiadorys, rugpjūčio 22 d.) Praėjusią savaitę nustatyti nauji afrikinio kiaulių maro (AKM) židiniai kiaulių laikymo vietose Kaišiadorių rajone: 2 židiniai užfiksuoti Rumšiškių ir 1 – Palomenės seniūnijų teritorijose. Šiose kiaulių laikymo vietose savo reikmėms buvo laikomos 3, 5 ir 10 paršiukų bei 2 kiaulės.

Laukinėje faunoje praėjusią savaitę AKM nustatytas 3 nugaišusiems ir 1 sumedžiotam šernui. 2 gaišenos rastos Jonavos rajono Žeimių, 1 – Kaišiadorių rajono Rumšiškių seniūnijų apylinkėse. Užsikrėtęs šernas sumedžiotas Kauno rajono Domeikavos seniūnijos miškuose.

„AKM pasireiškia tose kiaulių laikymo vietose, šalia kurių dažnai randama ar sumedžiojama šia liga užsikrėtusių šernų. Galima daryti prielaidą, kad gyventojai nesilaiko reikiamų biologinio saugumo reikalavimų, dėl ko virusas plinta į ūkius. Labai svarbu, kad gyventojai, paskerdę kiaules, informuotų privačius veterinarijos gydytojus arba teritorinių VMVT padalinių specialistus, kurie atvykę paimtų mėginius ištirti laboratorijoje dėl AKM“, – sako VMVT Skubios veiklos skyriaus vedėjas Paulius Bušauskas.

VMVT primena, kad ūkininkai, pastebėję, jog kiaulės karščiuoja, neėda ar rodo kitus joms nebūdingus požymius, nedelsiat turi kreiptis į veterinarijos gydytojus. Diagnozavus ligą ir pritaikius operatyvias priemones, galima nedelsiant likviduoti židinį bei užkirsti kelią virusui plisti.

Kiaulių ūkiuose nuo šių metų pradžios nustatyti 9 AKM židiniai Kaišiadorių, 4 – Anykščių ir po 1 – Jonavos ir Elektrėnų rajonuose.

Kaimyninėse valstybėse AKM situacija taip pat įtempta. Lenkijoje šiais metais nustatyta 10 židinių naminių kiaulių laikymo vietose, Latvijoje – 2, Estijoje – 5.

Plinta AKM ir laukinėje faunoje. Estijoje nustatytos 687 AKM vietos, Latvijoje – 539, Lietuvoje –185, Lenkijoje – 25.

VMVT inf.

atlepause

Facebook komentarai

bas

a