Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

AgroGAP: protingai veikiant ūkio technika padės išvengti skolų

Autorius: Partnerių turinys
"Nepalankios oro sąlygos ūkius įstumia į tokias finansines bėdas, kurios didžiųjų bankų gali visai nesudominti“, – pasakoja Vilmantas Šafronas, AgroGAP vadovas.
"Nepalankios oro sąlygos ūkius įstumia į tokias finansines bėdas, kurios didžiųjų bankų gali visai nesudominti“, – pasakoja Vilmantas Šafronas, AgroGAP vadovas.
Printer Friendly, PDF & Email

Žemės ūkio technika dažnai nevertinama kaip turtas, kuriuo gali disponuoti, tačiau iš tiesų ji padeda greitai ir paprastai išspręsti dideles finansines bėdas. Kaip tai vyksta, gerai žino AgroGAP konsultantai. Antrus metus veikianti bendrovė su ūkininkais bendradarbiauja net ir tada, kai šių turtą areštuoja antstoliai, kai nutraukiamos kredito sutartys ar kredito istorija tampa bloga. 

„Ne visi žemdirbiai turi tinkamą finansinį raštingumą. Dažnas perka žemes, investuoja į žemės ūkio techniką ar pastatus galvodamas, kad metai bus derlingi, pašarų pasigamins užtektinai, oro sąlygos bus geros. Tačiau jei gamta iškrečia „išdaigų“, net ir per vieną dieną derliaus gali beveik nebelikti arba smarkiai sumažės jo kokybė. Nepalankios oro sąlygos ūkius įstumia į tokias finansines bėdas, kurios didžiųjų bankų gali visai nesudominti“, – pasakoja Vilmantas Šafronas, AgroGAP vadovas.

Finansines problemas gali sukelti ir neapgalvotos paskolos. Būna, kad ir ES parama „įstato“ ūkius į nepatogius „rėmus“, ypač smulkiesiems stinga patirties.

Nereikalingą techniką skuba parduoti

Pastebima, kad iškart po sezono darbų dažnas ūkis skuba parduoti mažiausiai reikalingą traktorių ar kitą techniką, kad turėtų lėšų apyvartai ar pragyvenimui. Tai daryti verčia susiklosčiusios nepalankios finansinės aplinkybės. Dėl tokios tendencijos bendrovės vadovams ir kilo mintis pradėti veiklą, padedančią ūkiams spręsti finansines bėdas.

„Mes išmanome žemės ūkį, tad sprendžiame situacijas, kai reikia veikti greitai: pavyzdžiui, bankas nutraukia lizingo sutartį ir paima techniką iš ūkio, o laiko ir pinigų susitarti su kredito įstaiga nėra. Tokiais atvejais mes išperkame techniką iš banko ir „sudėliojame“ kelią, kaip ją refinansuoti kitose kredito įstaigose ir sugrąžinti į ūkį“, – pasakoja bendrovės vadovas.

Procedūra paprasta: „Ūkis pateikia turimos technikos sąrašą, mes techniką įsivertiname, ir, jei abiem pusėm sąlygos tinka, ją nuperkame, išmokame pinigus ūkiui. Gautomis lėšomis jis išsisprendžia savo problemas (pavyzdžiui, skiria kredito įstaigų įsipareigojimams, apyvartai, žemės ar galvijų įsigijimui). Technika iš ūkininko kiemo niekur neiškeliauja, ji lieka ūkyje ir čia toliau naudojama. Ūkiui mes ją nuomojame iki tol, kol jis turės galimybę nusipirkti ją „atgal“ arba padedame nuomojamą techniką lizinguoti“.

Su ūkių žeme bendrovė tokių projektų dar nėra atlikusi, bet ateityje tikisi siūlyti ir su žemės nupirkimu susijusias paslaugas.

„Svarbiausia yra kalbėtis“

„Nutikus bėdai galime padėti per vieną-tris dienas. Tokių terminų niekas kitas rinkoje pasiūlyti negali. Dirbame greitai, aiškiai ir paprastai“, – akcentuoja bendrovės vadovas.

Ūkininkai į bendrovę kreipiasi tada, kai jų įsipareigojimai ar faktinė balansinė padėtis neleidžia pasinaudoti unijų, bankų, kredito įmonių paslaugomis.

a

Bendrovės veiklą jos vadovas apibūdina kaip tiltą nuo problemos iki sprendimo: „Kai turi problemą, o sprendimas (pavyzdžiui, derlius) bus tik po sezono, AgroGAP padeda ištverti tą laiką. Mums nesvarbu, kokios žemės ūkio šakos atstovas kreipiasi: gyvulininkystės, augalininkystės ar daržininkystės. Jeigu ūkis turi žemės ūkio technikos, kuria galime padėti reguliuoti finansinius srautus, tai – mūsų klientas“.

Ne vienas ūkininkas įsitikino, kad teikdami laikinų finansinių sunkumų sprendimus AgroGAP konsultantai greitai ir sėkmingai padeda užpildyti netikėtai atsiradusią „spragą“ ūkio finansiniuose srautuose.

„Planavau pirkti kombainą, bet suabejojau, ar gausiu banko kreditą. Kombainą parduodanti įmonė pažadėjo finansavimo klausimą išspręsti, todėl pasirašiau sutartį ir netrukus jis jau buvo kieme. Tačiau įmonės pažadas liko tik pažadu – finansavimo negavau. Netrukus sulaukiau antstolio skambučio, o po to ir varžytinės. Gerai, kad pasitaikė AgroGAP. Jie nenuleido rankų net įvykus varžytinėms, padėjo išsaugoti kombainą ir dar gavau ilgalaikį finansavimą su palūkanų kompensavimu“, – pasakoja vienas iš bendrovės klientų.  

O štai kita istorija: sužinojusi, kad kaimyninis ūkis parduoda karvių bandą, ūkininkė nusprendė ją įsigyti.  Atliekamų pinigų tuo metu neturėjo, o ir laiko kreiptis į banką. Tuo metu šia banda jau domėjosi ūkininkai iš Lenkijos. „Mano vyras Facebook tinkle pamatė informaciją apie AgroGAP. Pradžioje buvo nedrąsu kreiptis į mažai žinomą įmonę, tačiau jau po pirmo pokalbio supratau, kad jie gali man padėti. AgroGAP laikinai nupirko iš manęs traktorių ir jį paliko man toliau darbuotis, aš jį dabar nuomojuosi iš šios bendrovės. Taip aš gavau lėšų  bandai įsigyti, o traktorių nusipirksiu atgal, kai parduosiu rudeninį derlių“, – pasakoja ūkininkė.

„Svarbiausia yra kalbėtis. Todėl ūkiams linkime būti drąsiems ir visų pirma susisiekti su mumis. Kartu rasime geriausius sprendimus“, – sako Vilmantas Šafronas.

Facebook komentarai