Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

dojusagro

Alytaus rajone paskelbta ekstremali padėtis, dalinami respiratoriai

Autorius: Kazys KAZAKEVIČIUS
Printer Friendly, PDF & Email

Alytaus rajono savivaldybės teritorijoje paskelbta ekstremali padėtis dėl kilusio gaisro Alytaus šiauriniame pramonės rajone, pranešė Alytaus rajono savivaldybės administracija. Ekstremalią padėtį yra paskelbusi ir Alytaus miesto savivaldybė.

Alytaus rajono ekstremalių situacijų komisija šį rytą apvažiavo Miklusėnų, Užubalių, Dubių, Genių, Taukotiškių, Praniūnų, Žaunieriškių, Raudonikių kaimus. Labiausiai smogas pakibęs virš Miklusėnų, Užubalių, ties nauju keliu link Ūdrijos.

„Nuolat domiuosi situacija dėl gaisro, suprantu jos sudėtingumą. Kartu su Ekstremalių situacijų komisija lankiausi smogo paveiktose teritorijose. Gyventojams sudarome galimybę išvykti, bet per jėgą jų nepriversime palikti namų. Nuo durų prie durų vaikšto bendruomenių pirmininkai, seniūnaičiai, važinėja policijos pareigūnai instruktuoja gyventojus. Jau dabar galvojame apie gaisro padarinių šalinimą. Finansuosime dirvožemio, vandens tyrimus,“ – kalbėjo Alytaus rajono meras A. Vrubliauskas.

Respiratoriai dalijami Miklusėnuose ir Užubaliuose. Pirmenybė teikiama vienišiems, negalintiems dėl amžiaus ar lėšų šia priemone pasirūpinti, senoliams. Miklusėnuose juos dalija seniūnijos darbuotojai, Užubaliuose – bendruomenės pirmininkė.

Miklusėnuose veikiančios įmonės dėl darbo organizavimo tvarkos informuotos. Ar tęsti, ar laikinai sustabdyti veiklą sprendžia įmonių vadovai. Maisto įmonių veikla sustabdyta.  Alytaus seniūnijos teritorijoje esantys 8 stambūs ūkininkai informuoti, kaip elgtis tokioje situacijoje.

Aplinkos apsaugos agentūra mobilią oro taršos stotelę šiandien po pietų perkels į Miklusėnų gyvenvietę. Stotelės judėjimas keisis atsižvelgus į vėjo kryptį.

Šiandien Nacionalinio visuomenės sveikatos cento Alytaus departamentas ims gyvenamųjų patalpų oro tyrimus iš gyventojo Miklusėnuose.

Alytaus rajono savivaldybės administracija primena, kad dėl gaisro keliamos oro taršos blogai besijaučiantys Alytaus rajono gyventojai, norintys, bet neturintys kur išvykti, gali laikinai apsistoti Daugų palaikomo gydymo ir slaugos ligoninėje bei Daugų Valdo Mirono gimnazijos bendrabutyje. Jeigu žmogus nenori evakuotis, jo per prievartą išvežti negalima. Kol kas nei vienas gyventojas nepareiškė noro evakuotis.

Nuo vakar vienkiemiuose ar atokiau gyvenančius vienišus žmones lanko seniūnaičiai, bendruomenių pirmininkai, policijos pareigūnai ir informavo apie kilusį gaisrą ir kaip elgtis.  Ūkininkams rekomenduojama uždaryti gyvulius tvartuose arba pasirinkti kitą ganymo teritoriją. Gyventojams rekomenduojama nevalgyti gaisro metu lauke buvusių daržovių, uogų, jaučiant dūmų kvapą namuose, išvykti ir laikinai apsistoti pas gimines.

Tyrimams paimtas Miklusėnų ir Jasunskų kaimuose šachtinių šulinių vanduo. Tyrimo atsakymą planuojama gauti dar šiandien.

Tokių priemonių imtasi po to, kai ankstų trečiadienio rytą Alytuje kilo milžiniškas gaisras padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“. Ši bendrovė yra viena didžiausių padangų perdirbimo įmonių Baltijos šalyse. Ugnis įsiplieskė apie 2 tūkst. kvadratinių metrų ploto pastate. Gaisrui lokalizuoti buvo sutelktos didelės ugniagesių pajėgos. Tačiau gaisras UAB „Ekologistika“ kol kas visiškai neužgesintas. Sunkiausia gesinti sekasi po pastato nestabiliomis konstrukcijomis.

Aplinkosaugininkams, kaip teigiama Aplinkos ministerijos pranešime, didžiulį susirūpinimą kėlė tai, kad degančios padangos išskiria daug kenksmingų medžiagų. Vakar Aplinkos apsaugos agentūros specialistai skelbė, jog oro užterštumas yra sumažėjęs ir neviršija normos, todėl gyventojų sveikatai pavojaus nėra.

Vakar dėl kilusio didžiulio gaisro buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Šiame tyrime bus siekiama išsiaiškinti gaisro kilmės priežastis, padarytą žalos dydį bei galimus to kaltininkus.

Šiuo metu jau atliekami bei planuojami įvairūs ikiteisminio tyrimo proceso veiksmai, kuriais bus išsiaiškinta, ar buvo laikomasi visų priešgaisrinės saugos reikalavimų. Taip pat bus tikrinami gamtosauginiai veiksmai bei įmonės, kurioje kilo gaisras, veikla.

Facebook komentarai

T Hegvita agro