Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Ant prekystalių – tik nedidelė dalis turkiškos produkcijos

Autorius: Agroeta
Printer Friendly, PDF & Email

(Vilnius, liepos 4 d.)  Rusijai nutarus atšaukti Turkijai taikytas prekybos sankcijas ir pagrindine rinka turkų vaisių augintojams vėl tapus Rusijai, mažesnių kainų Lietuvoje tikėtis neverta, be to, tiekėjai sako, kad praradimas bus labai menkas, nes vaisių ir daržovių apstu ir Pietų Europos šalyse, iš Turkijos Lietuvą pasiekia labai menka jų dalis, informuoja „Verslo žinios“.

„Iš Turkijos atvežama labai maža dalis (tik kai kurie tiekėjai ten turi partnerius). Daugiausia kaulavaisių, apelsinų, arbūzų. Bet be šios rinkos kokių nors didelių problemų nebūtų. Reikia nepamiršti, kad importuojant iš Turkijos yra muito mokesčiai“, – sako prekybos vaisiais ir daržovėmis bendrovės „Litbana“ komercijos direktorė Laura Grybienė.

Pernai vaisių, daržovių ir riešutų į Lietuvą importuota už 818 mln. eurų – 4,5 .proc. mažiau, palyginti su 2014 -aisiais. Turkijos dalis simbolinė – pernai iš šios šalies Lietuvos tiekėjai, anot Statistikos departamento duomenų, įsivežė vos 0,7 proc. visų vaisių, daržovių ir riešutų. Turkija pagal šių produktų importą – tik 16-oje vietoje.

riesutas

Facebook komentarai