Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Apie išlaikytą pasėlį, kitus įvykdytus įsipareigojimus kviečia pranešti per programėlę 

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Pareiškėjai, šiais metais deklaravę žemės ūkio naudmenas ir pasėlius, privalo užtikrinti, kad patikrą vietoje atliekantys Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) specialistai iki rugpjūčio 1 d. lauke rastų paraiškoje deklaruotą pasėlį ar jo liekanas. Atsiuntus pasėlio fotonuotraukas per mobiliąją programėlę „NMA agro“, nereikės jo išlaikyti iki nustatyto termino. Taip pat naudojantis programėle galima pranešti apie kitus įvykdytus įsipareigojimus, informuoti apie force majeure aplinkybes.

Pareiškėjai, siekiantys gauti tiesiogines išmokas ir deklaravę 10 ar daugiau hektarų ariamosios žemės, privalo laikytis žalinimo reikalavimo – įvairinti pasėlius (išskyrus taisyklėse išvardytas išimtis):

pareiškėjas, deklaravęs nuo 10 iki 30 ha imtinai ariamosios žemės, privalo deklaruoti bent du skirtingus pasėlius, iš kurių vienas turi užimti 75 proc. ar mažiau viso deklaruoto ariamosios žemės ploto;

pareiškėjas, deklaravęs daugiau nei 30 ha ariamosios žemės, privalo deklaruoti bent tris skirtingus pasėlius – pasėlis, kurio deklaruota daugiausia, turi užimti 75 proc. ar mažiau, o du didžiausi pagal plotą pasėliai 95 proc. ar mažiau ariamosios žemės ploto;

jei paraiškoje deklaruotos pievos iki 5 metų arba pūdymas sudaro daugiau nei 75 proc. ariamosios žemės, likusioje ariamoje žemėje vienas pasėlis turi užimti mažiau nei 75 proc. ploto, jei jis nėra pieva iki 5 metų arba pūdymas.

Paraiškoje deklaruotą pasėlį būtina išlaikyti iki einamųjų metų rugpjūčio 1 d., tuo tarpu deklaruoti daugiamečiai sodiniai privalo būti išlaikomi visus kalendorinius metus, kuriais teikiama paraiška.

Pareiškėjai iki rugpjūčio 1 d. gali neišlaikyti pasėlio ar pasėlių liekanų lauke, jei jie pateikia įrodymus – juos nufotografuoja ir pateikia mobiliuoju telefonu naudodamiesi programėle „NMA agro“. Svarbu, kad fotonuotraukoje aiškiai matytųsi auginamas pasėlis, fotonuotraukos turi būti padarytos iš skirtingų to paties lauko vietų ir aprėptų bendrą lauko vaizdą. Siunčiant informaciją NMA būtina nurodyti valdos numerį ir (arba) pareiškėjo vardą, pavardę.

Taip pat, jei iki kalendorinių metų pabaigos neišlaikomi daugiamečiai sodiniai, pareiškėjai privalo per programėlę „NMA agro“ pateikti nuotraukas iš skirtingų lauko vietų, kuriose aiškiai matytųsi auginti daugiamečiai sodiniai ir bendras lauko vaizdas, o pareiškėjai, siekiantys susietosios paramos už vaisius, uogas ir daržoves bei deklaravę bendrą šiai susietajai paramai gauti 3 ha ir didesnį plotą, turi pateikti per mobiliąją programėlę „NMA agro“ kiekvieno lauko, kuriame matytųsi užaugintas derlius, nuotraukas. Šias nuotraukas būtina atsiųsti likus ne mažiau kaip 10 darbo dienų iki derliaus nuėmimo, bet ne vėliau nei iki spalio 1 d.

Primena, kad naudodamiesi „NMA agro“ programėle visi Lietuvos gyventojai gali pranešti apie asmenų, gaunančių ar pretenduojančių gauti paramą žemės ūkiui, piktnaudžiavimo parama atvejus, netinkamai prižiūrimus laukus ir kitus pažeidimus.

Facebook komentarai

bas

a