Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Aplinkos ministerija siūlo beveik du kartus didinti padarytos žalos žuvų ištekliams apskaičiavimo įkainius

Autorius: ELTA
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Aplinkos ministerija siūlo beveik du kartus didinti neteisėta veikla padarytos žalos žuvų ištekliams apskaičiavimo įkainius.

Kaip nurodo ministerija, taip pat siūloma skaičiuoti žalą už visas neteisėtai sužvejotas ir laikomas apribojant jų laisvą plaukiojimą žuvis, nepriklausomai nuo jų gyvybingumo. Pagal šiuo metu galiojančią tvarką, už neteisėtai sugautas, bet paleistas žuvis žala pažeidėjams buvo neskaičiuojama.

„Įsakymo projektu siūloma proporcingai didinti visus padarytos žalos žuvų ištekliams apskaičiavimo bazinius įkainius, kurie nuo 2013 metų nebuvo keičiami, todėl šiuo metu yra nepateisinamai maži“, – pranešime sako aplinkos viceministrė Justina Grigaravičienė.

Pasak Aplinkos ministerijos, neteisėtai sugauti vėžiai, unguriai net ir sudėti į tarą be vandens išlieka gyvybingi. Tuo metu neteisėtai sugautos žuvys tinklelyje taip pat išlieka gyvybingos, tačiau yra traumuojamos, patiria stresą. Mokslinių tyrimų duomenimis, išleistos tokios žuvys žūva praėjus kelioms dienoms ar net savaitėms nuo paleidimo.

Ministerijos teigimu, didinami įkainiai turėtų paskatinti įmones investuoti daugiau lėšų į vandens telkinių apsaugą nuo taršos, sumažinti nelegalios žvejybos apimtis ir atbaidyti žvejus verslininkus ir žvejus mėgėjus nuo žvejybos taisyklių pažeidimų.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA