Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Aplinkos sargai pagaliau išdavė leidimą sumedžioti probleminius vilkus Klaipėdos rajone, tačiau žmogų užpuolęs pilkis dar gyvens

Autorius: Gediminas STANIŠAUSKAS
Šešis galvijus nudaigoję probleminiai vilkai bus sumedžioti.
Šešis galvijus nudaigoję probleminiai vilkai bus sumedžioti.
Printer Friendly, PDF & Email

Aplinkos apsaugos agentūra (AAA) pagaliau sureagavo į Klaipėdos rajono savivaldybės prašymą ir leido iš gamtos išimti probleminius vilkus, apie kuriuos pirmadienį pranešė „Agroeta“. Ši vilkų gauja beveik mėnesį terorizavo Klaipėdos ir Šilalės rajonų ūkininkų galvijus. Nuo gegužės 8 d. jie sugebėjo nudaigoti šešis galvijus. Į įvykio vietą gegužės 21-osios naktį atskubėjęs VDU Žemės ūkio akademijos miškų ir ekologijos fakulteto mokslininkas Petras Adeikis, tyrinėjantis stambiuosius plėšrūnus, termokamera nufilmavo, kad trijų vilkų gauja visiškai nesidomi laukiniais gyvūnais.

„Informuojame, jog Aplinkos apsaugos agentūra, išnagrinėjusi gegužės 25 d. gautą Klaipėdos r. savivaldybės administracijos prašymą ir birželio 1 d. gavusi būtiną atsakymą iš Pagramančio regioninio parko direkcijos dėl ketinamo išduoti leidimo, šiandien išdavė leidimą naudoti saugomas rūšis – paimti vilkus iš gamtos“, – „Agroetai“ pranešė AAA atstovė ryšiams su visuomene Lina Gaidžiūnaitė.

Šie vilkai veikiausiai bus sumedžioti juos tykojant, o ne kitokiu medžioklės būdu.

Tačiau į kitą klausimą, ar gegužės 17 d. Ukmergėje bus „išimtas iš gamtos“ vilkas, kuris užpuolė ūkininką, AAA kol kas atsakymo vienareikšmiško neturi.

„Taip pat informuojame, jog Aplinkos apsaugos agentūra nėra gavusi Ukmergės r. savivaldybės ar kito juridinio ar fizinio asmens prašymo išduoti leidimą paimti iš gamtos vilką Ukmergės rajone“, – teigė L. Gaidžiūnaitė.

„Agroeta“ jau pranešė, kad šio vilko sumedžiojimo leidimas kol kas stringa Ukmergės rajono savivaldybėje.

Facebook komentarai