Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Artėja prie Lietuvos: jau ir Lenkijoje siekiama įstatymiškai apsaugoti kaimo kvapus ir triukšmą

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr. Vytauto Liako nuotr.
Asociatyvi nuotr. Vytauto Liako nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Įvairių Lenkijos žemės ūkio sektorių žemdirbius vienijanti profesinė sąjunga palaiko šalies žemės ūkio ministro iniciatyvą įstatymiškai įtvirtinti kaimo kvapus ir triukšmą kai neatsiejamą šalies paveldo dalį, rašo "Farmer.pl".

Analogišką įstatymą šių metų sausio 29 dieną jau yra priėmusi Prancūzijos Nacionalinė asamblėja ir Senatas, kuris laikomas parlamento atitikmeniu. Šis įstatymas be viso kito numato, kad mėšlo kvapas, taip pat triukšmas, yra neatsiejami kaimo atributai, kurie negali būti vertinami kaip trikdantys aplinkinius. Šis įstatymas buvo priimtas po rezonansinių bylų, kuriose į kaimus persikėlę gyventojai piktinosi triukšmu, mėšlo dvoku ar net gaidžių giedojimu.

„Tai jokia naujiena ir Lenkijoje. Mes dažnai susiduriame su žmonėmis, kurie atvykę iš miestų, pradeda piktintis kaimo triukšmais ir kvapais, – aiškino žemdirbių profesinės sąjungos vadovas Marian Sikora. – Teisinis šios problemos sprendimas būtų visiškai absurdiškas, nes reikėtų uždaryti fermas ir būtų neįmanoma nukulti net derliaus“.  

Jo teigimu, miestiečiai klaidingai galvoja, kad persikėlę į kaimą jie atsidurs tylos oazėje. Realybė esą yra visai kitokia. „Todėl mūsų nuomone, reikėtų pasiekti kompromiso, kad nebūtų uždrausti kiaulininkystės kompleksai, mainais į kažkieno idealizuotą ramybę“, – neabejoja M. Sikora. Jo teigimu, būtina pirmiausiai apsaugoti fermerių interesus, kad jie galėtų tęsti gilias tradicijas turintį darbą.

Facebook komentarai