Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Atleista Aplinkos apsaugos departamento direktorė skųs sprendimą

Autorius: ELTA
Įsakymą dėl O. Vėbrienės atleidimo, Aplinkos ministras S. Gentvilas pasirašė šiandien.
Įsakymą dėl O. Vėbrienės atleidimo, Aplinkos ministras S. Gentvilas pasirašė šiandien.
Printer Friendly, PDF & Email

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas penktadienį pasirašė įsakymą, kuriuo iš pareigų atleidžiama Aplinkos apsaugos departamento (AAD) direktorė Olga Vėbrienė, pranešė Aplinkos ministerija. Atleidžiama AAD vadovė sako sprendimą skųsianti.

„Sprendimas priimtas paaiškėjus, kad direktorės vadovaujamo darbo patirtis neatitinka pareigybės, į kurią buvo priimta, reikalavimų – tapdama departamento vadove O. Vėbrienė turėjo mažesnę nei 2 metų vadovaujamojo darbo patirtį ir Valstybės tarnybos departamentui pateikė tikrovės neatitinkančius duomenis, pagal kuriuos į šias pareigas apskritai negalėjo būti priimta“, – teigia Aplinkos ministerija.

Ministerijos teigimu, išaiškinus faktines O.Vėbrienės profesinės karjeros aplinkybes nustatyta, kad jos įgytos vadovaujamojo darbo patirties trukmė buvo trumpesnė ne tik konkurso, bet ir faktiško priėmimo į AAD direktorės pareigas metu.

Teigiama, kad ministras priėmė sprendimą atleisti AAD direktorę, kaip numatyta Valstybės tarnybos įstatyme, kad „valstybės tarnautojas atleidžiamas iš pareigų, kai paaiškėja, kad stodamas į valstybės tarnybą jis pateikė suklastotus dokumentus arba nuslėpė ar pateikė tikrovės neatitinkančius duomenis, dėl kurių negalėjo būti priimtas į valstybės tarnautojo pareigas“.

Tuo metu O. Vėbrienė komentare žiniasklaidai teigia, kad su ministro įsakymu dėl atleidimo buvo supažindinta penktadienį, 15 valandą.

„Negaliu plačiau pakomentuoti, kodėl ir už ką, tik buvo pateiktas lakoniškas Valstybės tarnybos įstatymo straipsnio punktas – „paaiškėja, kad stodamas į valstybės tarnybą jis pateikė suklastotus dokumentus arba nuslėpė ar pateikė tikrovės neatitinkančius duomenis, dėl kurių negalėjo būti priimtas į valstybės tarnautojo pareigas“.

Negaliu atsakyti, ką suklastojau, – tiksliau, ką suklastojusi esu kaltinama, nes jokios papildomos informacijos negavau. Tik pabrėšiu, kad dokumentus tikrino ir Valstybės tarnybos departamentas, ir Aplinkos ministerijos specialistai. Matyt, per tuos 8 mėnesius aritmetika pasikeitė“, – sako O. Vėbrienė.

Ji teigia, kad sprendimą skųs.

„Taip, patvirtinu, kad kreipsiuosi į teisėsaugos institucijas ir į teismą dėl šio įsakymo neteisėtumo. Tikiu teisingumu ir tikiu, kad laimėsiu“, – sako O. Vėbrienė.

Balandžio 27 dieną O. Vėbrienė pradėjo laikinai eiti AAD direktorės pareigas, 2020 metų rugpjūčio 12 dieną O. Vėbrienė pradėjo dirbti nuolatine AAD direktore.

S. Gentvilas metų pradžioje teigė, kad AAD vadovybės komanda yra suformuota ne konkursų būdu, tuo metu paprastiems inspektoriams konkursai skelbiami, o jų darbo vietų neužpildyta daugiau nei 70. S. Gentvilas taip pat sakė gaunąs iš darbuotojų skundų dėl priemonių, kurių imamasi prieš juos.

O. Vėbrienė su tuo nesutiko, dėl galimai neteisėto ministro elgesio ji kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, kuri jai suteikė pranešėjo statusą.

Facebook komentarai