Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

brolijos baneriukas

 

 

Zemes ukio technikos brolija

Augalininkystės prievaizdai tikrins ūkius dėl herbicidų naudojimo prieš derliaus nuėmimą

Autorius: Agroeta
Printer Friendly, PDF & Email

Valstybinė augalininkystės tarnyba (VAT) pradeda stebėti grūdinių ir ankštinių kultūrų pasėlius, kurie gali būti apdorojami augalų apsaugos produktais prieš derliaus nuėmimą. Tarnyba stebės, kad augalų apsaugos produktai, ypač turintys glifosato, būtų naudojami tik kovai su piktžolėmis pasėliuose, laikantis AAP etiketėje nustatyto termino iki derliaus nuėmimo.

Lietuvoje profesionaliajam naudojimui yra registruoti 27 herbicidai, sudėtyje turintys veikliosios medžiagos glifosato. Pagrindinė šių herbicidų paskirtis yra daugiamečių ir vienamečių vienskilčių ir dviskilčių piktžolių naikinimas. Norint pasėliuose sunaikinti tebežaliuojančias piktžoles, bręstančius javus galima apdoroti glifosato turinčiais herbicidais, tačiau ne vėliau kaip iki pjūties likus 10 –14 kalendorinių dienų (priklausomai nuo konkretaus AAP).

Veikliosios medžiagos glifosato turintys herbicidai taip pat registruojami ir neprofesionaliajam naudojimui – jų šiuo metu užregistruota 9. Atkreipiame dėmesį, kad mėgėjų sodų žemės sklypuose, sodininkų bendrijų bendrojo naudojimo žemės sklypuose, rekreaciniuose žemės sklypuose ir teritorijose, komercinės paskirties objektų, daugiabučių gyvenamųjų namų ir bendrabučių teritorijose nepageidaujamą augaliją galima naikinti tik neprofesionaliajam naudojimui skirtais glifosato turinčiais herbicidais. Be to, apdorojant šiuos plotus AAP, tarp jų ir glifosato turinčiais herbicidais, būtina ne vėliau kaip prieš dvi kalendorines dienas iki planuojamo purškimo informuoti visuomenę ir ne vėliau kaip 2 iki būsimo purškimo planuojamas purkšti vietas ar sklypus paženklinti tokiu būdu ir tokia įspėjamąja informacija, kaip nurodyta Augalų apsaugos produktų saugojimo, tiekimo rinkai, naudojimo taisyklėse.

„AAP registravimas yra labai griežtai reglamentuotas. Todėl visi šiuo metu Lietuvoje registruoti AAP, jeigu jie yra naudojami pagal paskirtį, laikantis naudojimo reglamento bei naudojant saugos priemones, kurios yra surašytos AAP etiketėje, yra saugūs tiek žmogui, tiek aplinkai. Tinkamai naudojant AAP, veikliųjų medžiagų likučiai neviršija Europos Sąjungoje nustatytų didžiausių leistinų koncentracijų“, – aiškina Valstybinė augalininkystės tarnyba.

Ji visuomenę kviečia nebūti abejinga ir pranešti apie pastebėtus galimus augalų apsaugos produktų naudojimo pažeidimus VAT regioniniams skyriams. Taip pat veikia VAT „Pasitikėjimo linija“, kuria anonimiškai informaciją galima teikti visą parą skambindami telefonu (8 5) 270 80 80.

Facebook komentarai