Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Aušrys Macijauskas: „Europos Sąjungos deklaruojamos aplinkosauginės ambicijos Lietuvos žemės ūkiui pražūtingos“

Autorius: Gediminas STANIŠAUSKAS
Aušrys Macijauskas
Aušrys Macijauskas
Printer Friendly, PDF & Email

Lietuvos žemės ūkio tarybos (LŽŪT) vadovas Aušrys Macijauskas įsitikinęs, kad Europos Sąjungos brėžiamos aplinkosauginės gairės naujoje Bendrosios žemės ūkio politikos (BŽŪP) finansinėje perspektyvoje, jei bus įgyvendintos, pražūdys mūsų šalies ūkininkus, nes prieš šiltnamio efektą nukreiptiems reikalavimams įgyvendinti reikėtų kur kas daugiau lėšų, nei šiuo metu Lietuvai projektuoja Briuselis.

„Aplinkosauga yra gerai, bet norint geros aplinkosaugos, reikia ir didesnio finansavimo. Reikia tiesiai šviesiai pasakyti, kad mes tų tikslų nepasieksime prie dabartinio finansavimo“, – neabejoja A. Macijauskas, penktadienį kalbėjęs išplėstiniame Lietuvos ūkininkų sąjungos prezidiumo posėdyje.

Pasak jo, palyginti su kitomis ES šalimis, Lietuva yra žaliausia valstybė. Ji esą žaliausia būtų net ir tada, jei visiškai nesiimtų jokių priemonių, nukreiptų į klimato kaitos padarinius.

„Pavyzdžiui, Olandijoje šiltnamio emisijos rodiklis siekia 12 kilotonų tūkstančiui hektarų, kai Lietuvoje turime tik 1,5 kt/1000 ha. Mes net 8 kartus lenkiame Olandiją, tad nematau jokios prasmės, kad diegtume tuos reikalavimus aplinkosaugai, kuriuos mums perša Europos Komisija. Kad ir kiek bemažintume emisiją, mes vis tiek būsime patys žaliausi Europoje“, – pabrėžė A. Macijauskas.

Būtent šią nelygybę A. Macijauskas pavadino „gyvulių ūkiu“, kuris vyrauja tarp senųjų ES valstybių ir sąlyginai naujų bendrijos narių, negaunančių vienodų tiesioginių išmokų.

Jo teigimu, kalbant apie BŽŪP finansavimą 2021-2027 m. reikėtų Lietuvos politikams pirmiausiai kelti klausimą dėl pagrindinio BŽŪP tikslo, kuriam šis instrumentas buvo sukurtas, tai yra užtikrinti teisingas pajamas žemdirbiams.

Facebook komentarai