Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Avių augintojų vargai Vokietijos teisme: ieškinys dėl vilkų padarytos žalos atmestas

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Vokietijos Šlėzvigo-Holšteino federalinės žemės teismas atsisakė patenkinti avių augintojų ieškinį valstybei, kuriuo ūkininkai reikalavo iš valstybės kompensuoti jiems vilkų padarytą žalą. Ūkininkai siekė, kad jiems būtų kompensuota žala už 140 ėriavedžių persileidimą. Esą tai išprovokavo būtent vilkai, įsisukę į avių bandas.

Teismas konstatavo, kad valstybė neprivalo kompensuoti ėringų avių persileidimo. Esą valstybė neturi pareigos užtikrinti, kad plėšrūnai nesiartintų prie ūkių, o juo labiau užkirstų kelią jų patekimui iš Danijos.

Valstybę į teismą buvo padavę grupė avių augintojų ir selekcininkų. 2018 metų vėlyvą rudenį per keletą vilkų atakų buvo papjautos 12 avių, o 140 ėringų ėriavedžių esą persileido.

Įdomu tai, kad 2018 m. lapkritį vienas vilkų įveikė saugiu laikytą aptvarą. Tuomet Šlėzvigo-Holšteino federalinės žemės valdžia išdavė leidimą vilką sumedžioti. Deja, vilkas sausio mėnesį buvo pastebėtas gretimai esančios Žemutinės Saksonijos federalinės žemės teritorijoje, todėl jis taip ir nebuvo sumedžiotas.

Ūkininkai reikalavo, kad valstybė vykdytų savo pareigą, tai yra užtikrintų visišką žalos atlyginimą dėl vilkų išpuolių ir net pastatytų tvorą palei sieną su Danija.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA