Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Baigėsi žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimas – pavėlavusiems „kirs“ per kišenes

Autorius: Dalia KARPAVIČIENĖ
Šiaulių rajone per pagrindinį laikotarpį pateiktos 2044 žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaracijos. Autorės nuotr.
Šiaulių rajone per pagrindinį laikotarpį pateiktos 2044 žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaracijos. Autorės nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Antradienį baigėsi pagrindinis šių metų paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei gyvulius paraiškų priėmimas, prasidėjęs balandžio 19 dieną.

Pavėluotai paraiškos dar bus priimamos iki liepos 8 d., tačiau už kiekvieną pavėluotą darbo dieną (savaitgaliai, šventinės dienos ir po jų einanti pirma darbo diena laikomi viena darbo diena) tiesioginių išmokų už plotą suma bus mažinama 1 proc.

Šiaulių rajone per pagrindinį deklaravimo laikotarpį pateiktos 2044 paraiškos, deklaruotas plotas sudaro 79054,03 hektaro. Daugiausia paraiškų - 306 – Šiaulių kaimiškoje seniūnijoje, mažiausiai  (56) -- Ginkūnų. Bubių seniūnijoje patvirtintos  206, Gruzdžių – 209, Raudėnų – 200 paraiškų.

Žemės ūkio skyriaus vedėjas Saulius Darginavičius sakė, jog deklaravimas vyko sklandžiai. Problemų kilo tik deklaruojant valstybinę žemę. „Nors valstybinė žemė būdavo deklaruojama ir anksčiau, žmogui užtekdavo parodyti dokumentą, jog žemę nuomoja, ir to užtekdavo. Tik šiemet jau reikėjo valstybinės žemės sklypus suvesti į sistemą. Ir prasidėjo... Natūroje sklypas yra, dokumentuose – sklypo nėra. Arba atvirkščiai. Be to, žmonėms išnuomoti valstybinės žemės ūkio paskirties žemės sklypai, kuriose sėjama, sodinama, o sistemoje rodomi kaip daugiametės pievos. Mat ten pastebėtas erelis rėksnys...“, – aiškino S. Darginavičius.

Žemės ūkio skyriaus vedėjas pažymėjo, jog žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo tendencijos pastaruosius metus lieka panašios. Deklaruojami plotai beveik nesikeičia, bet mažėja paraiškų. Lyginant su 2021 metais, per pagrindinį šių metų deklaravimo laikotarpį paraiškų Šiaulių rajone pateikta apie 50 mažiau. Tokie skaičiai, pasak Sauliaus Darginavičiaus, tik įrodo, kad laukai yra apjungiami, ūkiai po truputį stambėja.

Šiaulių rajono Žemės ūkio skyriau vedėjas mano, jog iki liepos 8 dienos, kuomet dar galima pavėluotai deklaruoti pasėlius ir žemės ūkio naudmenas, pavėlavusiųjų daug neatsiras.

„Gal kokia dešimtis, kaip ir kasmet. Keisčiausia, kad vėliausiai atsibunda tie, kurie deklaruoja po tris, penkis hektarus ganyklų, nors tą galėtų padaryti lengvai ir paprastai tik deklaravimui prasidėjus. Rimtai ūkininkaujantys beveik šimtu procentų laiku pasirūpina deklaravimu, nelaukia nei paskutinių dienų, nei vėluoja“, – sakė Žemės ūkio skyriaus vedėjas Saulius Darginavičius.

Facebook komentarai

a

a