Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Baigtas 55 tonų mėsos kontrabandos tyrimas

Autorius: Mikas JUOZAPAITIS
Policijos archyvo nuotr.
Policijos archyvo nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Kaip informuoja Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas (AVPK), uostamiesčio kriminalinės policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdyboje baigtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos ir prekybos kenksmingais žmogaus sveikatai ar gyvybei produktais, apgaulingos apskaitos tvarkymo, turto pasisavinimo.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad už panašias veikas praeityje jau teistas vienos uostamiesčio įmonės direktorius, importavo į Lietuvą 54,9 t šaldytos mėsos – jautienos skerdienos iš Egipto su pasibaigusio galiojimo terminais, netinkančios žmonių maistui, kurią vėliau realizavo fiziniams ir juridiniams asmenims.

Įtariama, jog gabendamas šį krovinį per Lietuvos valstybės sieną – Klaipėdos teritorinės muitinės Malkų įlankos Jūrų uosto posto Konteinerių terminalo padalinį, siekdamas išvengti mokesčių sumokėjimo, muitinės pareigūnams pateikė suklastotą importo deklaraciją, kurioje nurodyta 3 kartus mažesnė prekių kaina nei reali prekių vertė. Tokiu būdu išvengė muitinės kontrolės ir papildomai skaičiuotino 9,2 tūkst. Eur PVM sumokėjimo į valstybės biudžetą.

Šaldyta mėsa buvo sandėliuojama vienos Klaipėdos apskrityje veikiančios įmonės teritorijoje, iš kur, kaip įtariama, buvo vykdoma prekyba. Nustatyta, jog minėtos uostamiesčio įmonės direktorius, įvežtą šaldytos mėsos skerdieną be atsekamumo dokumentų, be ženklinimo rekvizitų, akivaizdžiai netinkamą, kenksmingą žmogaus sveikatai, realizavo rinkoje – pardavė 60 kg fiziniam asmeniui iš Kauno miesto, 1,9 t – fiziniam asmeniui iš Šiaulių bei 16,4 t – pirkėjams iš Lenkijos.

Atliekant ikiteisminio tyrimo veiksmus buvo sulaikytas Lenkijos įmonei priklausantis vilkikas, pakrautas 16,4 t šaldytos jautienos skerdienos, kuri buvo vežama į Lenkiją tolimesnei realizacijai.

Atlikus kratą Šiauliuose, sandėlyje rasta 1,9 t jau parduotos mėsos, kurios dalis jau buvo išpjaustyta ir paruošta tolimesnei realizacijai. Atlikus kratą Klaipėdos apskrityje veikiančios įmonės teritorijoje, šaldymo patalpose rasta 43 t jautienos skerdienos, skirtingų rūšių šaldytos žuvies produkcijos, netinkamos žmonių maistui, neaiškios kilmės įvairių žuvies konservų dėžučių. Produktai neženklinti, be kilmės ir sveikumo dokumentų. Atlikus kratą įtariamojo naudojamame automobilyje, rasta 1 451 dėžutė neaiškios kilmės žuvies konservų, skirtų tolimesnei realizacijai į rinką.

Kaip informuoja Klaipėdos AVPK, minėtos uostamiesčio įmonės direktorius įtariamas klastojęs dokumentus, apgaulingai tvarkęs įmonės buhalterinę apskaitą bei pasisavinęs dalį įmonei priklausančių piniginių lėšų.

Atliktų kratų metu, rasta 54,5 t netinkamos žmonių maistui šaldytos mėsos, 45,7 t netinkamų žmonių maistui šaldytų žuvies produktų, 35,5 tūkst. vnt. neatsekamos kilmės neženklintų konservų dėžučių, tyrimui reikšmingi buhalteriniai dokumentai ir kiti tyrimui reikšmingi daiktai.

Už kontrabandą asmuo gali būti baudžiamas bauda arba laisvės atėmimu iki ketverių metų. Panaši bausmė gali būti skiriama ir už apgaulingą apskaitos tvarkymą.

Facebook komentarai