Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Biodegalų gamyklos statytojai siekia glaudesnio bendradarbiavimo su žemdirbiais

Autorius: Agroeta
Biodegalų gamyklos statytojai siekia glaudesnio bendradarbiavimo su žemdirbiais
Biodegalų gamyklos statytojai siekia glaudesnio bendradarbiavimo su žemdirbiais
Printer Friendly, PDF & Email

Į Lietuvą ketinama pritraukti beveik 180 milijonų eurų siekiančias investicijas, kurios būtų naudojamos antros kartos biodegalų gamyklai statyti ir šios industrijos plėtrai. „Žaliosios politikos institutas“ kartu su „Baltic bioethanol“ siekia sudaryti sąlygas Lietuvai tapti pirmaujančia šalimi naujausios kartos biodegalų rinkoje, o Lietuvos ūkininkams suteikti galimybes už dalį patiektų šiaudų gauti ne tik organinių biotrašų, bet ir papildomas pajamas. Šiame projekte viskas orientuojama į ūkininkų gerovę ir Lietuvos, kaip aukštųjų technologijų šalies, perspektyvą.

„Baltic bioethanol“ antros kartos biodegalų gamyklą preliminariai planuojama statyti vidurio Lietuvoje, sukuriant 50 tūkst. tonų metinę bioetanolio gamybą iš žemės ūkio atliekų – šiaudų. Tokia investicija Lietuvoje atneštų ne tik šimtus naujų darbo vietų, bet ir sudarytų galimybę ūkininkams pasirašyti pelningus, žiedinės ekonomikos principais grįstus kontraktus, kuriais jie užsitikrintų papildomas pajamas bei organines trąšas savo ūkiams.

Projekto plėtotojai ūkininkams siūlo itin lanksčias bendradarbiavimo galimybes. Pasirinktinai, galima panaudoti iki 60-70 proc. ūkio šiaudų, siekiant išsaugoti vertingas medžiagas dirvožemyje, taip pat, didelę dalį jų grąžinant žemei su organinėmis trąšomis. Pagal savo turimas technologijas ir resursus, galima pasirinkti, kokio paruošimo lygio šiaudus norima parduoti biodegalų gamyklai. Kiekvienas kontraktas sudaromas individualiai, parenkant ūkininko pageidaujamas sąlygas.

„Žaliosios politikos institutas“ veikia nuo 2011 metų. Organizacija sistemingai plėtoja tarptautinio bendradarbiavimo, aplinkosaugos ir darnios plėtros projektus.

Facebook komentarai