Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

Bitėms karščiai nė motais: jos „įjungia ventiliatorius“

Autorius: Dineta BABARSKIENĖ
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Bitininkė Janina Lisauskienė iš Būdviečio kaimo sako, kad bitėms karščiai nė motais. Tiesa, pastebi, kad vidurdienį šiek tiek mažiau bitukės darbuojasi, bet tik šiek tiek. „Joms medunešis ir jos vis tiek dirba. Dirba, vėdinasi avilius“, – sako bitininkė. O kaip gi tos bitukės vėdinasi? „Su sparneliais. Vienos – viduje, kitos – lauke ir su sparneliais plasnoja. Ir medų garina, ir taip patalpas vėdinasi – avilys net ūžia“, – aiškina Janina. Kaip ventiliatorius koks? „Na, galima sakyti ir taip: kaip kokį ventiliatorių įsijungia“, – kvatoja iš tokio mano pasakymo bitininkė.

Tiesą sakant, jau labiau karščiai veikia bitininkus nei jų bites, bet ir jie randa išeitį. „Dirbame nuo ankstyvo ryto, paskui dieną nieko neveikiame, o vakare vėl pas bites. Viską pasidarome rytais ir vakarais“, – patikina J. Lisauskienė.

Linutė pasisako, kad jų šuniukas baisiai nelaimingas per karščius. „Ir maudosi, ir pavėsis, ir vandenuką geria, bet baisiai nelaimingas. Baisiai jam sunku. Taip negerai jam tas karštumas“, – sako bitininkė. Stebisi, kad taip sunkiai karščius jos augintinis ištveria, nors žiemą ant sniego, ledo guli – į būdą nė nelenda.

Facebook komentarai

bas

a