Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

„Brexit“ be susitarimo įstumtų į sunkią padėtį trečdalį Airijos ūkių – centrinis bankas

Autorius: BNS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Airijos centrinis bankas antradienį perspėjo, kad vienam iš trijų Airijos ūkių iškiltų grėsmė žlugti, jei „Brexit“ įvyktų be susitarimo.

„Maždaug trečdalis visų ūkių yra klasifikuojami kaip ekonomiškai pažeidžiami“, – sakoma Airijos centrinio banko pranešime.

„Bet koks neigiamas sukrėtimas ateityje – net ne toks stiprus kaip „Brexit“ – dar labiau išryškins pagrindinius sektoriaus trūkumus“, – pridūrė centrinis bankas.

Remiantis 2017 metų Airijos žemės ūkio departamento duomenimis, 38 proc. Airijos žemės ūkio sektoriaus gaminamų maisto produktų eksportuojami į Didžiąją Britaniją.

Tačiau jei Didžioji Britanija spalio 31 dieną išstos iš Europos Sąjungos be susitarimo, ji gali grįžti prie Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) taisyklių, pagal kurias tokiai tarpvalstybinei prekybai būtų taikomi muitai ir kitos kliūtys.

Vien tik mėsos muitai siektų beveik 50 proc., teigiama Airijos centrinio banko pranešime, todėl jautienos ūkiai „ypač nukentėtų nuo „Brexit“.

„Žemės ūkio sektorius, kuris smarkiai priklauso nuo Didžiosios Britanijos rinkos, susiduria didelių muitų grėsme „kietojo“ „Brexit“ scenarijaus atveju, atsižvelgiant į didelę mažesnių ūkių, gaunančių mažas arba neigiamas pajamas rinkoje, koncentraciją“, – sakoma banko pranešime.

Airijos ūkininkų asociacijos prezidentas Joe Healy (Džou Hilis) pareiškė, kad „Brexit“ be susitarimo taptų „katastrofa Airijos salos ūkininkams“.

J. Healy pridūrė, kad ūkininkai palaiko pasitraukimo susitarimą ir kad „norint išvengti „kietosios“ Airijos sienos ir apsaugoti bendrosios rinkos vientisumą, būtinas visiškas teisės aktų ir muitų suderinimas“.

Praėjusią savaitę Airija pareiškė, kad planuoja savo 2020 metų biudžetą remdamasi „Brexit“ be susitarimo scenarijumi – tai dar viena ženklas, kad Dublinas mano šį variantą esant labiausiai tikėtina baigtimi.

Facebook komentarai