Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Britai jau susirūpino GPS sistemų vagystėmis. Patarimais gali pasinaudoti ir lietuviai

Autorius: Agroeta
Rekomenduojama pasirūpinti GPS sistemų saugumu.
Rekomenduojama pasirūpinti GPS sistemų saugumu.
Printer Friendly, PDF & Email

Jungtinės Karalystės draudimo kompanijos jau kviečia ūkininkus pasirūpinti žemės ūkio technikoje naudojamų GPS sistemų saugumu, nes priartėjo “pavasarinis vagysčių bumas”, teigia “FarmingUK”.

Esą per pastarąsias kelias savaites vagys jau ne kartą grobė šias pozicionavimo sistemas, nesirinkdami, koks tai prekės ženklas. Kartu yra vagiamos ir GPS antenos, ir išmanieji ekranai. Pastaruosius vagišiai išlupa iš kabinų vidaus.

Pasak žemės ūkio technikos vagystes tiriančio pareigūno Chris Piggott’o, praėjusiais metais šalyje buvo užfiksuotas beprecedentis GPS įrangos vagysčių skaičius.

“Šių sistemų vagystės laikomos tarptautiniais nusikaltimais, nes jos vagiamos visose šalyse. Nusikaltėliai jas stengiasi realizuoti tam pačiam žemės ūkio sektoriui”, – pabrėžė C. Piggott’as, akcentuodamas, kad vagysčių proveržis visad fiksuojamas pavasarį.

Be to, pasak pareigūno, nusikaltėliai jaučiasi mažiau sugaunami po karantino atlaisvinimo, nes dabar gali keliauti nevaržomai.

“Šie vagys yra gerai organizuoti, žino, ko ieško, todėl svarbu, kad ūkininkai nesuteiktų jiems papildomų progų. Jei GPS sistemos kurį laiką nenaudojamos, būtų gerai, jei ūkininkai jas numontuotų”, – rekomenduoja C. Piggott’as.

Taip pat fermeriams siūloma aktyvuoti saugos PIN kodus, o senesniuose modeliuose, kurie neapsaugoti PIN kodu, vertėtų nenuvalomais dažais užrašyti ūkio pavadinimą ant GPS įrangos komplekto. Tai vagims suvaržys sistemų pardavimo galimybes, o policija lengviau galės rasti ūkį, kuris nukentėjo nuo ilgapirščių.

Nevertėtų ir pasitikėti pardavėjais, siūlančiais įsigyti naudotas GPS sistemas internetu. Paprastai tokie pardavėjai prisidengia išgalvotais vardais. Tad tokių pardavėjų reikėtų prašyti, kad jie nufotografavę atsiųstų GPS sistemų serijinius numerius. Taip esą galima būtų patikrinti, ar įranga nėra vogta.

Facebook komentarai