Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

 

 

 

 

 

Zemes ukio technikos brolija

Briuselyje – apie Lietuvos miško ir žemės savininkų lūkesčius

Autorius: Agroeta
LMSA nuotr.
LMSA nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Šį pirmadienį Europos žemės savininkų organizacijos (ELO) viceprezidentas ir Lietuvos miško ir žemės savininkų asociacijos (LMSA) pirmininkas Algis Gaižutis, ELO generalinis sekretorius Thierry de lEscaille, ELO mokslo reikalų direktorius Jurgen Tack ir ELO specialusis patarėjas aplinkosaugos klausimais Konstantinos Kostopoulos Briuselyje susitiko su Europos Sąjungos (ES) aplinkosaugos ir vandenynų komisaro Viginijaus Sinkevičiaus kabineto vadovu Marijumi Vaščiaga ir ES Aplinkosaugos generalinio direktorato politiniu patarėju gamtos apsaugos klausimais Joseph van der Stegen, pranešė LMSA.

Pasak A. Gaižučio, aptarta daug ES žemės ir miško savininkams aktualių klausimų, susijusių su naujuoju ES „žaliuoju“ susitarimu, atnaujinamomis ES Bioįvairovės ir ES Miškų strategijomis, ES gamtosauginių teisės aktų („Paukščių“ ir „Buveinių“ direktyvų) įgyvendinimu.

„Aptarėme Europinės svarbos buveinių inventorizavimo ir jų apsaugos priemonių nustatymo bei realizavimo iššūkius nacionaliniu lygmeniu (Lietuvos ir Latvijos pavyzdžiu), NATURA 2000 tinklo įgyvendinimo priemones, į jas įtraukiant žemės ir miško savininkus, kaip tiesioginius partnerius, o ne kažkokius trečiosios šalies atstovus“, – aiškino A. Gaižutis.

Pasak jo, susitikime taip pat buvo pateikti siūlymus, kaip tinkamiau suderinti ES finansinę paramą pasinaudojant Kaimo plėtros programos priemonėmis, aptarti kiti svarbūs klausimai.

Facebook komentarai