Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

B.Ropė: „Visi kandidatai eiti Žemės ūkio rūmų pirmininko pareigas man patinka“

Autorius: Agroeta
Printer Friendly, PDF & Email

(Vilnius, gruodžio 2 d.) Apie tai, kad į Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) pirmininko postą remia ŽŪK „Lietuviško ūkio kokybė“ direktoriaus Mindaugo Maciulevičiaus kandidatūrą, Europos Parlamento, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narys Bronis Ropė sužinojo iš Agroetos. „Visi kandidatai man vienodai patinka, gerbsiu kiekvieną, kuris bus išrinktas“, - agroverslo naujienų portalui sakė šiuo metu Briuselyje dirbantis ir paneigiantis kalbas apie vieno iš kandidato į ŽŪR pirmininkus palaikymą B.Ropė.

Ne paslaptis, kad pastaraisiais metais, Žemės ūkio rūmai konfrontavo su Žemės ūkio ministerija, todėl neretai pasigirsdavo savivaldos atstovų reikalavimas Rūmams perleisti daugiau funkcijų, kurios, jų nuomone, labiau nei biurokratams tinkamos vykdyti. Tikimasi, kad, Broniui Markauskui tapus naujuoju žemės ūkio ministru, pagaliau bus išspręstos ginčus bei nesutarimus kėlusios problemos. B.Ropė prisimena, kad su B.Markausku, kai šis dar ėjo Žemės ūkio rūmų pirmininko pareigas, kalbėjo apie funkcijas, kurias savivalda galėtų perrimti iš ŽŪM.

Tačiau ŽŪR savo darbą taip pat turėtų tobulinti, nes, pasak B.Ropės, iki šiol keistai atrodė vidiniai nesutarimai: savivaldos vadovai priima vienus, o asociacijos kitokius sprendimus, kuriuos kaip atskirus pateikia ŽŪM. Valdžia tuo pasinaudoja ir, aišku, priima, sau palankesnius sprendimus. „Žemės ūkio rūmuose įsikūrusios žemdirbiškos organizacijos turėtų labiau tarpusavyje bendradarbiauti, nesiblaškyti, laikytųsi vienos krypties ir nuspręstų, kokių papildomų funkcijų norėtų, kaip jos būtų vykdomos,“  - dėstė B.Ropė.

Europarlamentaras tiki, kad, perkėlus ŽŪM į Kauną, žemdirbiams aktualūs klausimai bus sprendžiami geriau, žinoma, jei nepablogės valdymas. Pasak B.Ropės, labai svarbu, kad būtų paskaičiuota ir pasverta, ar tokiam žingsniui reikia ryžtis. „Labai svarbu, kad dėl vieno žmogaus įgyvendintų norų, kiti neimtų verkti,“ – Agroetai sakė europarlamentaras.

O ar pavyks Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai įgyvendinti kitus visuomenei pažertus pažadus? B. Ropė  aiškino, kad, jei palaikys koalicijos partneriai, „valstiečių“ pažadai bus įgyvendinti. Tik teisingumo dėlei, reikėtų pasakyti, kad šiuo metu yra kuriama kompromisinė programa, kuri bus derinama su būsimais ministrais, tikslinama ir pristatyta Seime. Taigi, programai dar turėtų pritarti Seimas. „Kai kurie „valstiečių“ pažadai gali likti neįgyvendinti ne dėl to, kad nenorėta, bet dėl to, kad tenka keisti programą dėl koalicijos partnerių įgeidžių, “ - Agroetai paaiškino B.Ropė.

Agroeta

Facebook komentarai