Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Bulgarijoje siautėja paukščių gripas

Autorius: Agroeta
Bulgarijoje siautėja paukščių gripas
Bulgarijoje siautėja paukščių gripas
Printer Friendly, PDF & Email

(Sofija, spalio 29 d.) Bulgarijoje užfiksuoti keli paukščių gripo protrūkiai.

Nuo šių metų pradžios Bulgarijos veterinarijos tarnyba užregistravo jau 19 šio viruso židinių, kuriuose dėl ligos buvo sunaikinta daugiau kaip 526 tūkst. paukščių (2017 m. – 86 protrūkiai, sunaikinta daugiau kaip 525 tūkst. paukščių, 2016 m. – 8 protrūkiai, sunaikinti 9 tūkst. paukščių, 2015 m. – 1 protrūkis, sunaikinti 22 paukščiai).

Nauji didelio patogeniškumo, H5 potipio paukščių gripo židiniai nustatyti Plovdivo ir Chaskovo rajonuose. Plovdivo rajone ligos protrūkis užfiksuotas nekomerciniame kalakutų ir dedeklių vištų ūkyje, kuriame savo reikmėms buvo auginami 65 kalakutai ir 30 dedeklių vištų. Chaskovo rajone to paties potipio paukščių gripas nustatytas dviejuose ančių ūkiuose, kuriuose dėl patvirtintos diagnozės buvo sunaikinta beveik 14 tūkst. ančių. Chaskovo rajone tai jau 14 paukščių gripo protrūkis.

Visi ūkiuose auginti paukščiai nugaišinti ir sunaikinti. Bulgarijos veterinarijos specialistai ėmėsi visų būtinų apsaugos priemonių, siekiant užkirsti kelią virusui plisti. Nustatytos apsaugos ir priežiūros zonos, ūkiai dezinfekuojami, specialistai atlieka epizootinius tyrimus, aiškinasi viruso patekimo kelius.

Facebook komentarai