Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Burokėlių gamintojams išlikti padeda inovatyvumas ir parama

Autorius: Steponas GEDVILA
Projekto „Daržovių perdirbimo veiklos modernizavimas“ įgyvendinimo metu įsigyta moderni pakavimo ir virimo įranga leidžia vienu metu vienoje linijoje gaminti ekologinius produktus, nestabdant kitose linijose įprastinių produktų gamybos.
Projekto „Daržovių perdirbimo veiklos modernizavimas“ įgyvendinimo metu įsigyta moderni pakavimo ir virimo įranga leidžia vienu metu vienoje linijoje gaminti ekologinius produktus, nestabdant kitose linijose įprastinių produktų gamybos.
Printer Friendly, PDF & Email

Kai turi gerą idėją ir pasinaudoji Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos srities „Parama investicijoms į žemės ūkio produktų perdirbimą, rinkodarą ir (arba) plėtrą“ parama, išlikti rinkoje gali ir pačiais sunkiausiais metais. Tuo galėjo įsitikinti UAB „Jovaigė“, pastaraisiais metais įgyvendinusi du KPP remiamus projektus.

Dėmesys modernizacijai

UAB „Jovaigė“ įgyvendino du KPP remiamus projektus. 2016 – 2017 metus buvo įgyvendintas projektas „Gamybos bazės modernizavimas“, kuriam buvo gauta 445 319 Eur parama, o praėjusiais metais įgyvendino dar vieną projektą – „Daržovių perdirbimo veiklos modernizavimas“, kuriam buvo skirta 328 435 Eur parama.

Įmonės komercijos direktorius Tomas Osencovas teigė, kad pirmojo projekto – „Gamybos bazės modernizavimas“ – metu buvo įdiegta automobilių svėrimo įranga, kuri leidžia tiksliai ir operatyviai pasverti gaunamą žaliavą, išvežamą produkciją.

„Be to, įsigijome autoklavų, kurie leido padidinti burokėlių virimo greitį, taip nesusidaro trukdžiai gamyboje. Įsigytas buvo ir spausdintuvas, kuris spausdina tiesiai ant dėžių, o tai leidžia ženklinti produkciją neklijuojant etikečių. Nauja, pasinaudojant parama įsigyta pakavimo mašina leido papildyti mūsų siūlomą virtų burokėlių asortimentą didelėmis pakuotėmis, skirtomis maisto ruošos įmonėms“, – pasakojo T. Osencovas. 

Anot jo, projekto „Daržovių perdirbimo veiklos modernizavimas“ įgyvendinimo metu įsigyta moderni pakavimo ir virimo įranga leidžia vienu metu vienoje linijoje gaminti ekologinius produktus, nestabdant kitose linijose įprastinių produktų gamybos. Tai palengvino darbo organizavimą ir efektyvumą.

Modernizuotis be paramos – būtų sunkiau

UAB „Jovaigė“ komercijos direktoriaus T. Osencovo teigimu, investicijos, pasinaudojant KPP parama leidžia užtikrinti stabilią įmonės veiklą. „Įsitikinome, kad nuolatinės investicijos į kokybės užtikrinimą, galimybė greitai reaguoti į klientų užsakymus leidžia dirbt užsienio rinkose, kur konkurencija milžiniška“, – tikino T. Osencovas.

Mat nuo 1996 metų veikianti įmonė šiandien savo produkciją – garuose virtus ir vakuume supakuotus burokėlius teikia ne tik į Lietuvos ar Europos Sąjungos rinką, bet turi paklausą ir Šiaurės Amerikos, Artimųjų Rytų, kitų Azijos šalių rinkose.

T. Osencovo tvirtinimu, norėdami konkuruoti užsienio rinkose, jie privalo užtikrinti stabilius ir pakankami didelius kiekius aukščiausios kokybės produktų. Kitaip klientai net neina į derybas.

„Todėl nuolat ieškome būdų modernizuoti gamybą, užtikrinti aukšto lygio kokybės kontrolę. Įgyvendinti modernizacijos projektus be KPP paramos būtų kur kas sunkiau, nes paramos lėšos sudaro 40 proc. reikalingų investicijų, likusi suma – pačios bendrovės“, – aiškino UAB „Jovaigė“ komercijos direktorius, rekomenduodamas ir kitoms, žemės ūkio produktus perdirbančioms įmonėms drąsiau naudotis KPP parama, ypač tais atvejais, kai jau žino, ko įmonei iš tikrųjų reikia.

Paraiškas jau gali rengti

Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos paraiškas paramai pagal KPP priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos srities „Parama investicijoms į žemės ūkio produktų perdirbimą, rinkodarą ir (arba) plėtrą“ priiminės nuo liepos 20 iki rugpjūčio 21 d.

Bus remiamas augalininkystės produkcijos, mėsos, pieno, vaisių, uogų, daržovių bei grybų, trečios kategorijos šalutinių gyvūninių produktų perdirbimas ir (arba) rinkodara, jų perdirbimo procese susidariusių atliekų perdirbimas.

Paramos gali kreiptis juridiniai asmenys, užsiimantys žemės ūkio produktų perdirbimu ir (arba) rinkodara. Taip pat ir juridiniai asmenys, užsiimantys žemės ūkio veikla ir perdirbantys dalį valdoje užaugintos produkcijos bei planuojantys užsiimti žemės ūkio produktų perdirbimu ir (ar) rinkodara. Paramai lėšos yra skiriamos iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai ir valstybės biudžeto.

Didžiausias paramos dydis juridiniams asmenims – 400 000 Eur vienam projektui ir 4 000 000 pagal šią priemonę 2014–2020 metų laikotarpiui. Juridiniams asmenims, kurie žemės ūkio produktų perdirbimo metu pagamina galutinį produktą, nepatenkantį į Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo I priedą, tačiau skirtą maistui ir (arba) pašarams, taikomos nereikšmingos valstybės pagalbos reglamento nuostatos – 200 000 Eur vienam projektui ir iki 4 000 000 Eur pagal šią priemonę 2014–2020 metų laikotarpiui. Svarbu paminėti, kad iki 50 proc. didėja paramos intensyvumas. 

 

a

Facebook komentarai