Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Bus mokamas KPP priemonės avansas, bet tik tiems kurie neturi skolų valstybei

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Kaimo plėtros programos dalyviai turėtų suskubti ir padengti skolas valstybei, jei tokių esama. Nuo spalio 16 d. planuojama mokėti paramos pagal kelias Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemones avansines dalis.

Tačiau avansas pasieks tik tuos pareiškėjus, kurie neturi įsiskolinimų Valstybiniam socialiniam draudimo fondui (Sodrai) bei Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI).

 Žemės ūkio ministro įsakymo paskelbtame projekte numatyta, kad avansas bus mokamas nuo spalio 16 d. iki lapkričio 30 d. Planuojama, kad paramos avansinės dalies turėtų sulaukti ūkininkaujantys nederlingose žemėse (pagal KPP priemonę „Išmokos už vietoves, kuriose esama gamtinių ar kitų specifinių kliūčių“) bei ekologinių ūkių valdytojai (pagal KPP priemonę „Ekologinis ūkininkavimas“).

Nacionalinė mokėjimo agentūra, pervesdama paramos lėšas į kaimo plėtros programos dalyvių sąskaitas, atsižvelgia į tai, ar pareiškėjai neturi įsiskolinimų valstybės biudžetui.

 Fiziniai asmenys, pateikusieji paraiškas pagal su plotu susijusias kaimo plėtros programų priemones, gali gauti išmokas tik tuo atveju, jei neturi įsiskolinimų Sodrai.

 Tuo tarpu juridiniams asmenims paramos lėšos gali būti mokamos tik tuo atveju, jei šie asmenys neturi įsiskolinimų Sodrai ir VMI. Tiesa, ši nuostata netaikoma įstaigoms, kurių veikla yra finansuojama iš valstybės ar savivaldybės biudžeto, bei juridiniams asmenims, kuriems Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka yra atidėti mokesčių ar socialinio draudimo įmokų mokėjimo terminai.

Facebook komentarai