Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Buvusiai kolūkio melžėjai ar mokyklos nebaigusiam jaunuoliui per mėnesį „į rankas“ – 1000 eurų

Autorius: Dainius ŠEPETYS
Asociaatyvi nuotr.
Asociaatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Eiliniam kaimo žmogui, dažniausiai be rimtos profesinės kvalifikacijos, per dieną uždirbti 50 eurų „į rankas“ yra vos ne svajonių darbas. Juk dirbant 20 dienų per mėnesį susidaro visas 1000, o šiandien vidutinis darbo užmokestis Lietuvoje į rankas vos siekia 860 eurų.

Ir tai ne fantazijos. Tokį atlygį sezono metu siūlo AB „AUGA group“ už cukrinių runkelių ravėjimą. Už gamybą atsakingas vykdantysis bendrovės direktorius Tadas Baliutavičius komentuodamas situaciją, sakė: „Pas mus cukriniai runkeliai ravimi rankomis, nes yra ekologiniai, skirti gaminti ekologiškam cukrui“.

Bendrovėje nenaudojami jokie pesticidai, todėl taikomi mechaniniai ravėjimo būdai. Pirmiausia mechanizuoti: tarpueilių purenimas, kaupimas, tik paskui – rankinis ravėjimas, kad runkeliai būtų visiškai švarūs. Beje, bendrovėje siekiama kaip galima mažiau naudoti rankinio darbo, tačiau kol kas visiškai jo išvengti nepavyksta.

Pasak T.Baliutavičiaus, čia reikalingi tik sezoniniai darbuotojai, kurie savo noru ateina dirbti šio nelengvo darbo. „Kalbant apie darbo užmokestį, tai procesas yra organizuojamas taip – pagal žolingumą yra sudėliojamos dienos normos ir jeigu žmogus kokybiškai tą normą nuravi, jam sumokamas sulygtas atlyginimas“, – „Agroetai“ sakė vykdantysis direktorius. 

Jeigu žolių yra mažiau, norma yra didesnė, jeigu žolių daug, atitinkamai, norma yra mažesnė. Bendrovėje galima uždirbti iki 50 eurų per dieną, priklausomai nuo atlikto darbo kiekio ir kokybės. Nors šis darbas tikrai yra nelengvas, bet žmonės jo imasi, dirba ir užsidirba.

„AUGA group“ priklausančios žemės ūkio bendrovės iš viso augina apie 1500 ha ekologiškų cukrinių runkelių. Visa produkcija yra parduodama „Nordic Sugar Kėdainiai“ priklausančiam cukraus fabrikui. Lietuvoje pagaminto ekologiško cukraus paklausa Europoje yra didelė, todėl jis dažniausiai yra parduodamas užsienyje.

Facebook komentarai

Belkar