Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

„Cannabis Hub.LT-2020“: britų universalios džiovyklos atkeliavo jau ir į Lietuvą

Autorius: Gediminas STANIŠAUSKAS
UAB "Bokštuva" vadovas Jurgis Kostrica.
UAB "Bokštuva" vadovas Jurgis Kostrica.
Printer Friendly, PDF & Email

Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje vykstančioje pirmojoje Lietuvos pluoštinių kanapių verslo parodoje ir ateities sandorių mugėje „Cannabis Hub.LT-2020“ be to, kaip auginti pluoštines kanapes, kaip pasidžiaugti puikiu jų derliumi, nemažai dėmesio skiriama ir kaip tą derlių išsaugoti. Bendrovė „Bokštuva“ čia pristato biomasės, grūdų ir kanapių džiovyklas.

Įmonės direktorius Jurgis Kostrica tikina, kad džiovyklos yra universalios, tinkamos visam augalininkystės sektoriui. „Džiovykla pritaikyta ir kanapėms, ir kitiems biriems produktams“, – teigė J. Kostrica.

„Bokštuvos“ pristatoma džiovykla, kuri ya gaminama Anglijoje, yra nepertraukiamo veikimo, gali džiovinti ir "porcijomis", sako J. Kostrica.

„Džiovyklai tiekiamas pastovus produkcijos srautas. Per vieną džiovyklos pusę produkcija paduodama į džiovyklą, o per kitą pusę jau gaunama išdžiovinta produkcija“, – „Agroetai“ aiškino J. Kostrica.

Kadangi „Bokštuvos“ siūlomos džiovyklos našumas siekia nuo 70 kg iki 1500 kg per valandą, tai ji kanapės džiovinimui tinkama ūkiams, turintiems nuo 50 hektarų pasėlių. „Žinoma, visuomet reikia gerai pasverti, kad būtų ekonomiškai naudinga“, – teigia J. Kostrica.

Džiovyklai kaip šilumos šaltinį galima naudoti dyzelinį kurą, gamtines, suskystintas dujas, netgi atskirus biočipso katilus ar karšto vandens radiatorius.

Facebook komentarai