Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

„Cannabis Hub.LT-2020“. šių metų pluoštinių kanapių sėjai galima įsigyti aukščiausios kokybės sertifikuotų sėklų

Autorius: Gediminas STANIŠAUSKAS
Kadangi pluoštinių kanapių veislių sėklos paklausa rinkoje nuolat ir nuosekliai didėja, sėklas rekomenduojama rezervuoti iš anksto.
Kadangi pluoštinių kanapių veislių sėklos paklausa rinkoje nuolat ir nuosekliai didėja, sėklas rekomenduojama rezervuoti iš anksto.
Printer Friendly, PDF & Email

Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje Kaune šeštadienį finišuoja pirmoji Lietuvos pluoštinių kanapių verslo paroda ir ateities sandorių mugė „Cannabis Hub.LT-2020“. Pluoštinų kanapių auginimu susidomėję ūkininkai turėtų detaliau susipažinti su UAB „Hemp Spot“ veikla, kuri siūlo sertifikuotas, aukščiausios kokybės pluoštinių kanapių sėklas 2020 metų sėjai.

Pasak „Hemp Spot“ bendrasavininko Audriaus Karnišausko, šiuo metu įmonė, kuri taip pat yra ir pluoštinių kanapių augintoja (ūkininkaujama Joniškio rajone), rinkai yra atrinkusi geriausius sprendimus žemdirbiams, ketinantiems šį sezoną sėti pluoštines kanapes.

„Siūlome pluoštinių kanapių veisles Futura 75 (F75), Santhica 70 (S70), kurios yra sertifikuotos Europos Sąjungoje. Tai chemiškai neapdorotos (THC < 0,2 proc.) sėklos, todėl tinka ir ekologiniams ūkiams“, – pabrėžė A. Karnišauskas.

Jo teigimu, svarbiausias pluoštinių kanapių rodiklis nėra stiebų aukštis, o biomasės kokybė, kad ji atitiktų numatytus parametrus.

„Pastaruosius dvejus metus Lietuvoje buvo sausros, tačiau aukšta sėklos kokybė nulėmė, jog pluoštinės kanapės augo labai gerai, o, pritaikius tinkamą auginimo technologiją, buvo išvengta praradimų. Bet svarbiausia, jog galutinė produkcijos kokybė buvo puiki“, – pasakojo A. Karnišauskas.

Sėklą bendrovė supakuoja į 25 kg svorio maišus arba 500 kg didmaišius.

Parodoje „Cannabis Hub.LT-2020“ prie „Hemp Spot“ stendo nuolat būriavosi žemdirbiai, aktyviai domėjęsi pluoštinių kanapių sėkla. Kadangi šių pluoštinių kanapių veislių paklausa rinkoje nuolat ir nuosekliai didėja, sėklas rekomenduojama rezervuoti iš anksto. Kaip parodė 2019 m. patirtis, įmonė netgi buvo priturkusi sėklos.

Facebook komentarai