Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

COGECA vadovybė be lietuvio, tačiau buvome išgirsti

Autorius: Agroeta
Printer Friendly, PDF & Email

(Briuselis, gruodžio 10 d.) Europos kooperatyvus atstovaujančios organizacijos COGECA vadovybėje įvyko esminiai pokyčiai – išrinkti naujas prezidentas ir keturi viceprezidentai, pranešė Žemės ūkio rūmai (ŽŪR). Šiame posėdyje dalyvavo ir ŽŪR pirmininkas Andriejus Stančikas. COGECA prezidentu išrinktas švedas Thomas Magnusson,

[caption id="attachment_4915" align="alignright" width="231"]Martin Merrild. Martin Merrild.[/caption]

viceprezidentais – portugalė Maria Antonia Figueiredo, čekas Martin Pycha, vokietis Thomas Memmert ir graikas Vasileios Parolas.

Lietuvos žemdirbiškos organizacijos, palaikomos kolegų iš Estijos ir Latvijos, siekė atkreipti dėmesį į kooperacijos padėtį Baltijos šalyse ir paramos šio regiono kooperatyvams būtinybę, į COGECA viceprezidento postą siūlydamos Lietuvos žemdirbių atstovo Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitete, kooperatyvo „Lietuviško ūkio kokybė“ direktoriaus Mindaugo Maciulevičiaus kandidatūrą. Baltijos šalių atstovas tarp keturių išrinktų viceprezidentų nepateko, tačiau džiaugėsi, jog pavyko atkreipti dėmesį į mūsų kooperatyvų padėtį.

„Baltijos šalyse kooperacija dar tik vystosi, todėl ypač svarbu užsitikrinti paramą kooperatyvams, skatinti jų plėtrą. Iškėlę šį klausimą į COGECA organizacijos darbotvarkę užsitikrinome didesnį dėmesį“ – kalbėjo Mindaugas Maciulevičius.

Žemės ūkio rūmų pirmininkas Andriejus Stančikas teigė, jog Baltijos šalių kandidatas buvo pakankamai stiprus, jo kompetencija neabejotina.

„Nepaisant to, kad mūsų kandidatas nebuvo išrinktas, mūsų pozicijos šioje organizacijoje sustiprėjo – tapome labiau matomi, ir buvome patikinti, jog į mūsų keliamus klausimus bus kreipiamas didesnis dėmesys“ – kalbėjo A.Stančikas.

Posėdžio metu taip pat buvo diskutuota apie Paryžiuje vykstančią konferenciją dėl klimato kaitos, aptarta COGECA organizacijos pozicija šiais klausimais.

Facebook komentarai