Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

COVID-19: darniaisiais medicinos priemonių standartais reaguojama į neatidėliotinus poreikius

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Europos Komisija priėmė sprendimus dėl darniųjų standartų, kuriais naudodamiesi gamintojai galės pateikti rinkai itin efektyvias priemones, skirtas pacientams, sveikatos priežiūros specialistams ir visiems piliečiams apsaugoti. Šie standartai padės greičiau ir pigiau atlikti atitikties vertinimo procedūrą, pranešė Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

Dabartinės koronaviruso pandemijos sąlygomis peržiūrėti darnieji standartai atlieka esminį vaidmenį, nes jais reglamentuojamos ypač svarbios medicinos priemonės ir procedūros, pvz., medicininės kaukės, chirurginiai apklotai, chalatai ir apranga, dezinfekavimo plautuvai, sterilizavimas.

Įgyvendinus šiuos standartus, medicinos priemonių gamintojai ir kiti susiję ekonominės veiklos vykdytojai galės jais naudotis, kad užtikrintų savo gaminių atitiktį ES teisės aktais nustatytiems sveikatos ir saugos reikalavimams atsižvelgdami į naujausius techninius sprendimus. Šie standartai, paskelbus juos Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje, naudojami siekiant užtikrinti priemonių atitiktį trijų medicinos priemones reglamentuojančių direktyvų reikalavimams.

Sprendimas priimti šiuos darniuosius medicinos priemonių standartus – papildoma priemonė, kurios Europos Komisija ėmėsi reaguodama į koronaviruso protrūkį. Be to, Europos Komisijai pateikus skubų prašymą, Europos standartizacijos komitetas ir Europos elektrotechnikos standartizacijos komitetas, bendradarbiaudami su savo nariais, suteikė galimybę naudotis tam tikrų medicinos priemonių ir asmeninių apsaugos priemonių Europos standartais.

Facebook komentarai