Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

Daržininkų investicijoms iškilo grėsmė

Autorius: Dainius ŠEPETYS
Daržovių auginimo verslą plėtojanti UAB „Agrošiltnamiai“ netoli Kėdainių šiemet baigė naujo, modernaus šiltnamio statybą.
Daržovių auginimo verslą plėtojanti UAB „Agrošiltnamiai“ netoli Kėdainių šiemet baigė naujo, modernaus šiltnamio statybą.
Printer Friendly, PDF & Email

Daržovių auginimo verslą plėtojanti UAB „Agrošiltnamiai“ netoli Kėdainių šiemet baigė naujo, modernaus šiltnamio statybą. Šalia jau turėto 3 ha šiltnamio buvo pastatyta kiek didesnė – 3,3 ha ploto oranžerija.

Verslininkai nėra vieningos nuomonės, ar naudinga investuoti krizės metu, tačiau kėdainiečiai surizikavo ir už savas, bei iš banko skolintas lėšas pastatė modernų šiltnamį. Pasak įmonės vadovo Pauliaus Andriejavo, europinėmis lėšomis nebuvo pasinaudota dėl to, kad tuo metu nebuvo tam skirtų ES programų.

Deja, staiga stipriai išaugusios energijos kainos savaip pakoregavo kėdainiečių planus ir nors anksčiau pastatytame šiltnamyje jau žaliuoja agurkų daigai, naujajame kol kas žalumos nesimato.

„Elektra, dujos pabrango beveik keturis kartus, štai jei pernai už tūkstantį kubinių metrų dujų mokėjom apie 250 eurų, šiemet toks kiekis kainuoja apie keturis kartus daugiau“, – kalbėjo P. Andriejavas, užsimindamas ir apie į aukštumas pakilusias trąšų kainas. Pasak jo, padėtis tikrai nepavydėtina, nes bankai laukia savo dalies, o investicijos pridėtinės vertės nekuria.

Bendrovė buvo pasirengusi sukurti apie 50 naujų, gerai apmokamų darbo vietų, tačiau viską teko pristabdyti. „Suprantama, labiau atšilus, naujajame šiltnamyje bus pasodinti daržovių daigai, tačiau investicijos buvo daromos ne tokiam derliaus auginimui“, – nusivylęs sakė direktorius. Jis pasigenda valdžios dėmesio, paramos, subsidijų. Juk 50 naujų darbo vietų, kuriose mokamas didesnis nei vidutinis Lietuvos atlyginimas, tikrai pagerintų Kėdainių miesto bei rajono gyventojų finansinę padėtį, padidintų jų galimybes.

O ką šiuo metu valgo Lietuvos žmonės? Didžiųjų prekybos tinklų lentynose šiuo metu – iš Albanijos bei Turkijos atvežti trumpavaisiai agurkai. Jie nuskinti prieš 2-3 savaites, todėl tikrai neprilygsta Lietuvos daržininkų produkcijai, kuri pirkėjus pasiekia mažiau nei per parą.

 

Facebook komentarai

bas

a