Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

brolijos baneriukas

 

 

Zemes ukio technikos brolija

Daugiau kaip 1 mln. kiaulių dėl AKM netekusi Kinijos kompanija atsakymų ieškojo Lietuvoje

Autorius: Žemės ūkio rūmai
Kinijos COFCO holdingo kiaulienos grupės atstovai domėjosi, kaip Lietuva kovoja su afrikiniu kiaulių maru.
Kinijos COFCO holdingo kiaulienos grupės atstovai domėjosi, kaip Lietuva kovoja su afrikiniu kiaulių maru.
Printer Friendly, PDF & Email

Žemės ūkio rūmų vicepirmininkas ir Lietuvos kiaulių augintojų asociacijos (LKAA) direktorius Algis Baravykas Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (VMVT) susitiko su Kinijos COFCO holdingo kiaulienos grupės atstovais.

Grupė specializuojasi žemės ūkyje ir yra antroji pagal dydį pieno rinkoje, taip pat užsiima rapso aliejaus gamyba. Grupė turi atskirą padalinį, kuriame specializuojasi ir kiaulienos gamyboje. Kiaulių fermos išdėstytos trijose provincijose, kuriose laikoma apie 2,2 mln. kiaulių ( iš jų 150 tūkst. paršavedžių). Per metus skerdžiama apie 4,9 mln. kiaulių. Šiuo metu grupė intensyviai vykdo plėtros darbus ir kas du mėnesiai pastato naujus tvartus, skirtus net 5 tūkst. paršavedžių. Jų 2020 metų pabaigos planuose – turėti 200 tūkst. paršavedžių ir kasmet realizuoti apie 8 mln. skerdžiamų kiaulių.

Viso Kinijoje per metus skerdžiama apie 700 mln. kiaulių. Korporacija praėjusiais metais susidūrė su Afrikinio kiaulių maro (AKM) problema, kai išgaišo pusė turimų kiaulių. Todėl COFCO holdingo atstovai nusprendė pasidomėti, kodėl Lietuvoje, kurioje 2014 metais pradėjo plisti AKM, maras neplinta taip sparčiai kaip Kinijoje ir susitiko su Lietuvos kiaulių augintojų asociacijos atstovais bei VMVT direktoriaus pavaduotoju bei specialistais.

„Susitikime aptarėme įvairius biologinės saugos aspektus, principus, priežastis ir aktualijas. Kinai turėjo daug klausimų, kadangi AKM jiems didžiulė problema. Ypatingai daug rūpesčių kelia didelis kiaulių laikymo vietų tankis, graužikai, transportas, menkas sanitarijos supratimas ir kt.,“ – mintimis po susitikimo dalinasi Algis Baravykas.

Facebook komentarai