Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

Daugiau kaip pusė šalies gyventojų palankiai vertina miškų priežiūrą

Autorius: Agroeta
Printer Friendly, PDF & Email

(Vilnius, rugpjūčio 19 d.) Kaip rodo reprezentatyvios apklausos, kurią neseniai atliko kompanija „Baltijos tyrimai“ Biržų miškų urėdijos užsakymu, duomenys, daugiau kaip pusė šalies gyventojų palankiai vertina miškų priežiūrą. Daugumą manančiųjų, kad miškai Lietuvoje prižiūrimi gerai, sudaro jaunimas iki 30 metų, Alytaus, Panevėžio, Tauragės bei Telšių apskričių ir didmiesčių gyventojai, žmonės su aukštuoju išsilavinimu.

Beveik pusė apklaustųjų atsakė, kad miškuose geriau ūkininkauja valstybinių miškų valdytojai, miškų urėdijos, o ketvirtadalis – kad privačių miškų savininkai. Nuosavo miško turinčios šeimos dažniau nurodė, kad miškus geriau prižiūri pastarieji. Už tai, kad daugiau būtų valstybinių miškų, pasisakė daugiau respondentų, tik mažiau nei dešimtadalis jų nori, kad daugiau būtų privačių. Į klausimą, ar pakanka Lietuvoje miškų, teigiamai atsakė pusė apklaustųjų, o keturi iš dešimties mano, kad jų yra per mažai. Daugiau miškų norėtų Tauragės, Telšių, Kauno, Šiaulių ir Panevėžio apskričių gyventojai. Per pastaruosius 12 mėnesių miškuose lankėsi trys ketvirtadaliai respondentų. Daugiau nei pusė jų grybavo, daugiau nei penktadalis rinko mėlynes, šeštadalis – žemuoges, kiek daugiau nei dešimtadalis – avietes ir sausuolius kurui. Kas dvidešimtas rinko bruknes, spanguoles, vaistažoles ir riešutus, o du proc. respondentų medžiojo. Pasirodo, ne tik medžioti, bet ir grybauti, riešutauti, pasivaikščioti miškan daugiau traukia vyrai, o moterys daugiau uogauja ir renka vaistažoles. Net ketvirtadalis apklaustųjų pernai ir šiemet miške rinko sausuolius ar malkas kurui. Penktadalis atsakė, kad grybų ir uogų rinkimas pardavimui ar maisto atsargų ruošimui yra svarbus papildomas pajamų šaltinis.

Šeštadalis apklaustųjų turi nuosavo miško: kaime – ketvirtadalis, mažesniuose miestuose – šeštadalis ir didmiesčiuose – kas dešimta apklausta šeima.

Apklausos metu paaiškėjo, kad visuomenė gerai žino ir labai palankiai vertina jau tradicine tapusią akciją „Parsinešk Kalėdas į savo namus“, kai prieš kalėdines šventes didžiausiose žmonių susibūrimų vietose visoje šalyje miškininkai nemokamai dalija eglišakes namams papuošti. Absoliuti dauguma gyventojų pritaria šiai akcijai, skatinančiai mažinti eglučių kirtimą.

Aplinkos ministerijos inf.

medis

Facebook komentarai

bas

a