Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Degė bičių aviliai – dalies išgelbėti nepavyko

Autorius: Gimtasis Rokiškis
Ugnis išdegino žolę iki melioracijos griovio. V. Bičiūnaitės nuotr.
Ugnis išdegino žolę iki melioracijos griovio. V. Bičiūnaitės nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Priešgaisrinėms tarnyboms buvo pranešta apie neeilinį gaisrą – Naujikų kaime (Pandėlio sen.) pleška pievos plotas, kuriame sustatyti bičių aviliai.

Ugnies išplitimą stabdė palankios aplinkybės – iš vienos pusės plotą riboja žvyrkelis, iš kitos – krūmais apaugęs melioracijos griovys. Pievoje buvo sustatyta apie dvidešimt avilių, visiškai sudegė bent šeši. Kol kas neaišku, ar tai tyčinis padegimas.

Šeštadienį atsivėrė kraupus vaizdas – aplinkui sudegusius, apanglėjusius, pajuodavusius avilius ir korius tebedūzgė bitės. Sveikieji jų būstai stovėjo pakrypę. Šiuo keliuku dviračiais važiuojantys netoliese esančių sodybų šeimininkai pasakojo, kad jiems nepavyko išvengti susidūrimų su įpykusiomis bitėmis – jos įgėlė keletui žmonių, nukentėjo ir niekuo dėtas šuo. Niekas iš pašnekovų tiksliai nežinojo, kam priklauso bitės, nes  aviliai buvę atvežti tik prieš savaitę, mat šalia šios vietos driekiasi platus žydinčių grikių laukas. Ūkininkas, kuriam priklauso grikių laukas, teigė „beveik nepažįstantis“  bitininko, bet leidęs pasistatyti avilius.

Iki sekmadienio vakaro gaisravietė buvo aptvarkyta – išgabenti sveikesni aviliai, o nuodėguliai sudėti į krūvas.

Pirmadienį  Rokiškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inspektorius Virgilijus Kulikauskas glaustai pakomentavo šį įvykį. Pasak specialisto, negalima spręsti, ar tai tyčinis ar netyčinis padegimas, nes norint išimti medų, bitėms atbaidyti naudojamos dūminės. Įvykio vietoje nebuvo šeimininkų, todėl neaišku, ar prieš gaisrą  nebuvo imtas medus. Jo žiniomis, Rokiškio rajone yra buvę atvejų, kai po tokių veiksmų kyla gaisrų.

Vilma BIČIŪNAITĖ

Facebook komentarai