Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Dėl AKM netekusi daugiau kaip 1 mln. kiaulių Kinija ims pardavinėti kiaulienos atsargas

Autorius: BNS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Kinija šią savaitę aukcione parduos 10 tūkst. tonų kiaulienos atsargų, pranešė prekybos ministerija, siekdama kontroliuoti afrikinio kiaulių maro protrūkio pasekmes, lėmusias smarkų kainų augimą ir sumažėjusias tiekėjų mėsos atsargas prieš svarbią nacionalinę šventę.

Pekinui mėginant suvaldyti ligos plitimą didžiulėje kiaulininkystės pramonėje, šalyje buvo paskersta daugiau nei milijonas kiaulių.

Antradienio vakarą tinklalapyje paskelbtame pranešime atsargas valdanti valstybinė įmonė pranešė, kad aukcione parduos šaldytos kiaulienos, importuotos iš kitų šalių, įskaitant Daniją, Vokietiją, Prancūziją, JAV ir Britaniją.

Vienam pirkėjui aukcione bus parduota ne daugiau kaip 300 tonų kiaulienos.

Sprendimas priimtas artėjant savaitės trukmės nacionalinei šventei ir Kinijos Liaudies Respublikos įkūrimo 70-osioms metinėms, kurios bus minimos spalio 1 dieną.

Valdžia imasi veiksmų siekdama sustabdyti afrikinio kiaulių maro protrūkį, didėjant šalyje populiarios mėsos rūšies kainoms.

Oficialūs duomenys rodo, kad kiaulienos kaina Kinijoje rugpjūčio mėnesį padidėjo 46,7 proc., palyginti su praėjusių metų duomenimis. Praėjusią savaitę oficialūs duomenys paskatino valdžios institucijas pažadėti panaudoti strategines mėsos atsargas.

Manoma, kad dėl ligos protrūkio paskerstų kiaulių skaičius yra daug didesnis nei oficialius 1,1 mln. skaičius. Vyriausybės duomenys rodo, kad Kinijoje pirmąjį pusmetį buvo 347,6 mln. kiaulių – 60 mln. mažiau nei tuo pačiu laikotarpiu praeitais metais.

Praėjusią savaitę Pekinas taip pat pareiškė, kad atleis svarbius JAV žemės ūkio produktus, įskaitant kiaulieną, nuo papildomų muitų užsitęsusiame prekybos kare su Vašingtonu.

Facebook komentarai