Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Dėl karantino bendruomenė buvo priversta atsisakyti gražios tradicijos

Autorius: Dalia KARPAVIČIENĖ
Valpainiškiai paukšteliams meistravo inkilus, tik kėlė ne į parko, o į savo sodybų, artimiausio miškelio medžius. Dalios Zakarienės asmeninės nuotr.
Valpainiškiai paukšteliams meistravo inkilus, tik kėlė ne į parko, o į savo sodybų, artimiausio miškelio medžius. Dalios Zakarienės asmeninės nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Kelmės rajono Valpainių kaimo bendruomenė penkiolika pavasarių, nuo pat savo įsikūrimo pradžios, vietinių ir svečių pamėgtame parke atnaujindavo ir iškeldavo po keliolika inkilų. Parko medžiuose – apie 200 inkilų.

Pasak bendruomenės pirmininkės Dalios Zakarienės, šiemet dėl karantino apribojimų šios gražios inkilų šventės teko atsisakyti.

„Tačiau valpainiškiai vis vien sumeistravo 16 inkilų, tik kėlė į savo sodybų, artimiausio miškelio medžius, nuotraukomis pasidalino socialiniame tinkle.  Šaunūs Rasos ir Kęstučio Damanskių, Gitanos ir Vaido Paulių, Lauros ir Vitalijaus Zakarų, Sonatos ir Sigito Šeštokų ir kitų šeimynų inkilai. Mano vyras su anūkėliu Karoliu sumeistravo penkis inkilus, dar ketina padaryti namelį ir voverytei, apsigyvenusiai kito sūnaus sodyboje. Bet vis vien  liūdna, kad parkas inkilais nepasipildė“, – apgailestavo Valpainių bendruomenės pirmininkė.  

Valpainiškiai tikisi, jog kitais metais, įveikus visus virusus, inkilėlių kėlimo šventė bus atgaivinta.

Facebook komentarai