Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Dėl kelio darbų Očikių kaimo senjorai jaučiasi izoliuoti

Autorius: Tauragės žinios
Į kaimą iš Adakavo pusės galima patekti tik pėsčiomis. Nuotraukoje matosi vyras, kuris perėjęs tiltą kelionę tęsė dviračiu. Margaritos Rimutės nuotr.
Į kaimą iš Adakavo pusės galima patekti tik pėsčiomis. Nuotraukoje matosi vyras, kuris perėjęs tiltą kelionę tęsė dviračiu. Margaritos Rimutės nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Bet koks miestelių ir kaimų susisiekimo gerinimas yra pagirtinas, nors dažnai vykstant kelių remontui neapsieinama be nepatogumų. Redakciją pasiekė Očikių kaimo (Skaudvilės seniūnija) gyventojų nerimas. Prasidėjus per kaimą vedančio kelio kapitaliniam remontui kaimo gyventojai tapo atskirti: nebenuvyksta į parduotuvę, tiesa, yra vienas per karjerą vedantis keliukas, kuriame neseniai buvo paklimpusi į kaimą atvykstanti automobilinė parduotuvė.

Apie situaciją kaime pranešė giminaičius kaime lankiusi tauragiškė. Moteris teigė, jog nors į Očikių kaimą veda kelias per Adakavą (Skaudvilės sen.), kol kas į kaimą galima patekti tik žvyro karjeru iš Nemakščių pusės (Raseinių r.). Tačiau, pasak vardo nenorėjusios skelbti tauragiškės, kelias yra itin prastas.

Šių eilučių autorei iš Adakavo pusės Očikių kaimo pasiekti automobiliu išties nepavyko. Už keturių kilometrų nuo Adakavo kelią pastojo įmonės „Kauno tiltai“ technika, nes buvo remontuojamas ten esantis tiltas. Statybvietėje pietaujantis darbuotojas žurnalistei teigė, jog į Očikių kaimą ji galinti patekti tik per Kryžkalnio karjerą.

– Jei šio karjero nežinote, net neverta ieškoti, sunkiai rasite. Dar į kaimą veda kelias nuo autostrados, iš Nemakščių pusės, tačiau ten dabar pilama kelio skalda, tad ten važiuoti negalima, – žurnalistei mėgino padėti „Kauno tiltų“ darbininkas.

Besišnekučiuojant privažiavo automobilis „Audi“. Iš jo išlipo pusamžis vyras, užsuko į greta statybvietės esančio gyvenamojo namo kiemą, pasiėmė dviratį ir per tiltą statybininkų specialiai gyventojams įrengtu takeliu nuvažiavo į kitą kanalo pusę bei nutolo žvyrkeliu link Očikių kaimo.

Šių eilučių autorė susisiekė su viena aprašomo kaimo senjora Terese (pavardė redakcijai žinoma). Moteris teigė, jog kaimo gyventojai sunerimę, nes į kaimą automobiliu patekti yra sudėtinga.

Be to, kaimą sukrėtė automobilinės parduotuvės vairuotojo pasakojimas apie jo praėjusios savaitės nuotykį.

– Pas mus į kaimą ketvirtadieniais atvažiuoja autolavkė (automobilinė parduotuvė, – aut. past.). Ten per laukus keliukais, bet jei užlyja lietus – viskas. Užpraeitą savaitę lijo, tai jis važiuodamas tuo keliuku paklimpo. Žmogus gavo kviesti traktorių, kad jį ištrauktų. Mes kaime vieni seniai gyvename, o jei prireiks gydytojų pagalbos? Kaip jie atvažiuos, kaip ras? O jei paklimps? Dar be parduotuvės galima pakentėti, pas kitus vaikai užsuka. Aš pati tai į Adakavą su kaimyne automobiliu nuvykdavau. Vairuotojai – 80 metų. Dabar per tuos kemsynus mes jau važiuoti bijome. Kaži kada mus paleis, jau šiemet karantinas mums – iš visų pusių, – kalbėjo moteris.

Pasak senjoros, iš kaimo senoliams nepavyksta išvažiuoti nuo balandžio vidurio, kai remonto darbai prasidėjo kelio atkarpoje iš Nemakščių pusės. Anot Teresės, Očikių kaime yra dešimt gyvenamų sodybų.

Situaciją, į kurią pateko Očikių kaimo gyventojai, perdavėme UAB „Kauno tiltai“ komunikacijos specialistei Giedrei Samulionytei-Lekavičienei, kuri atsakinga už įmonės bendravimą su žiniasklaida. Moteris pateikė tokį už darbus atsakingų asmenų atsakymą:

„Siekdami išspręsti šią laikinai susiklosčiusią nepatogią situaciją, vietos gyventojams užtikrinome pravažiavimą pro Kryžkalnio karjerą. Atsižvelgiant į šio ruožo specifiką, jis nuolat tvarkomas, greideriuojamas. Dėl laikinų eismo pokyčių suorganizuota apylanka, o kad eismo dalyviams būtų aiškesnis judėjimas, ją apstatėme informaciniais ženklais.

Įmonės vardu atsiprašome už sukeltus laikinus nepatogumus. Mūsų kelininkai maksimaliai stengsis dirbti taip, kad galėtų kuo greičiau paleisti sklandų eismą ir gyventojams nebūtų trukdžių. Dėkojame už supratingumą ir kantrybę“.

Pasak „Kauno tiltų“ atstovės, kelio kapitalinio remonto projekto sutarties sąlygose numatytą pravažiavimą tiltu iš Adakavo pusės planuojama įrengti liepos pabaigoje. Tuo tarpu pravažiavimo nuo Nemakščių pusės įrengimas yra suplanuotas mėnesiu anksčiau, tai yra  birželio gale.

Valstybinės reikšmės rajoninio kelio Skaudvilė–Adakavas–Nemakščiai ruožo nuo 6,428 iki 12,180 km kapitalinio remonto užsakovas – Lietuvos automobilių kelių direkcija. Anot „Kauno tiltų“ atstovės, pagal pasirašytą sutartį darbai objekte startavo šių metų kovo mėnesį, o įsipareigojimus numatyta baigti iki šių metų rugsėjo mėnesio. Sutarties vertė – 3 656 403 eurai.

Margarita RIMKUTĖ ("Tauragės žinios")

Facebook komentarai