Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Dėl situacijos Alytaus rajone - kreipimasis į ministrą

Autorius: Žemės ūkio rūmai
ŽŪR nuotr.
ŽŪR nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Žemės ūkio rūmų pirmininkas Arūnas Svitojus kreipėsi į žemės ūkio ministrą Andrių Palionį dėl Alytaus rajono ūkininkų padėties.

Atsižvelgiant į Žemės ūkio rūmų organizacijos narės – Alytaus rajono žemdirbių asociacijos kreipimąsi, dėl Alytaus UAB „Ekologistika“ kilusio gaisro pasekmių Alytaus rajono 25 kaimuose: Butkūnų, Butrimiškių, Daugirdėlių, Dubėnų, Dubių, Genių, Jasunskų, Jurgiškių, Kaniūkų, Karklynų, Kelmanonių, Kriaunių, Laburdiškių, Likiškėlių, Likiškių, Miklusėnų, Navickų, Radžiūnų, Raudonikių, Rumbonių, Talokių, Taukotiškių, Užubalių, Zaidų, Žaunieriškių, kuriuose ūkininkaujantys asmenys, kiekvieną dieną, patiria nuostolius dėl nesuperkamos žemės ūkio produkcijos, o pieno gamintojai kas savaitę patiria apie 60 tūkst. eurų nuostolių, tačiau pienas yra ne tik nesuperkamas, bet privalo būti ir utilizuotas.

„Vyriausybė įsipareigojo atlyginti ūkininkų patirtus nuostolius, todėl prašome kuo greičiau priimti sprendimą dėl nuostolių apskaičiavimo ir kompensavimo tvarkos ir informuoti nukentėjusius ūkininkus“, – teigiama kreipimesi.

Privalu, kad piniginės lėšos ūkininkus pasiektų kuo greičiau, kadangi ūkių išlikimui yra iškilusi grėsmė.

Žemės ūkio rūmai taip pat yra pasirengę prisidėti informacijos sklaida ūkininkams ir kaimo gyventojams ir, pagal poreikį, padėti pildyti reikiamus dokumentus.

Facebook komentarai

Belkar