Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Didžiulis gaisras Vokietijoje sukėlė rimtą pasipiktinimo bangą, nukreiptą į stambius ūkius

Autorius: Agroeta
Per gaisrą pavyko išgelbėti tik 1 500 kiaulių. "Agrarheute.de" nuor.
Per gaisrą pavyko išgelbėti tik 1 500 kiaulių. "Agrarheute.de" nuor.
Printer Friendly, PDF & Email

Vokietijos prokuratūra narplioja didelį rezonansą visuomenėje sukėlusį įvykį, stengdamasi nustatyti, kaip kilo gaisras kiaulininkystės komplekse. Per šį gaisrą sudegė per 50 000 riestauodegių, o nelaimė sukėlė pasipiktinimo bangą, nukreiptą į ūkininkus, rašo „Agrarheute.de“.

Nelaimė nutiko maždaug prieš dvi savaites Meklenburgo-Pomeranijos žemėje esančiame kiaulininystės komplekse. Ugnis per ventiliacinę sistemą išplito net 18 fermų. Su ugnimi tvarkėsi 75 ugniagesiai, tačiau jiems pavyko išgelbėti tik 1 500 kiaulių. Net 57 000 kiaulių sudegė.

Kiaulidės priklausė LFD („Landwirtschaftliche Ferkelzucht Deutschland“) holdingui, patyrusiam apie 40 mln. eurų nuostolių.

 „Ši katastrofa sukėlė diskusijas visuomenėje ne tik dėl stambių kiaulininkystės kompleksų, bet ir apskritai apie gyvulininkystę ir gyvūnų gerovę. Visa ši nepalanki diskusija sukrėtė ūkininkus, nes kiekvienas iš jų galėjo išgyveni gaisro pasekmes“, – teigia portalas.

Manoma, kad minėtas gaisras kuriam laikui visuomenėje gali diskredituoti gyvulininkystę ir ja užsiimančius ūkininkus. Kai kurie politikai jau siekia sugriežtini galiojančius reikalavimus fermoms ir apskritai mažinti stambių fermų skaičių.

Facebook komentarai