Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

„DOJUS agro“ organizuota Žemės dirbimo diena sulaukė didelio susidomėjimo

Autorius: Dalia KARPAVIČIENĖ
Pristatyta naujausia bendrovės veiklos sritis – žemės tyrimai ir jų panaudojimas mažinant produkcijos savikainą. Optimaliausia technologija pagal dirvožemio sandarą, efektyvus trąšų panaudojimas leidžia ūkininkauti ekonomiškiau.
Pristatyta naujausia bendrovės veiklos sritis – žemės tyrimai ir jų panaudojimas mažinant produkcijos savikainą. Optimaliausia technologija pagal dirvožemio sandarą, efektyvus trąšų panaudojimas leidžia ūkininkauti ekonomiškiau.
Printer Friendly, PDF & Email

Ketvirtadienį Radviliškio rajone Vardukšnių kaime UAB „DOJUS agro“ surengta Žemės dirbimo diena sulaukė didelio žemdirbių iš visos Lietuvos susidomėjimo. Į renginį, kuriame buvo demonstruojama tradicinė, minimali ir juostinė žemės dirbimo technologijos, pristatyta naujausia bendrovės veiklos sritis – žemės tyrimai ir jų panaudojimas mažinant produkcijos savikainą – susirinko daugiau kaip 170 žmonių.

Pasidalinę į dvi grupes, Žemės dirbimo dienos dalyviai pakaitomis tiek teoriškai, tiek ir praktiškai susipažino su tradicine, minimalia ir juostine žemės dirbimo technologijomis, žemės tyrimais ir jų panaudojimu. Renginys vyko ūkininkų Rimavičių ūkyje, demonstravimui naudota dalis jų technikos. Už visokeriopą pagalbą organizatoriai padėkojo ūkininkui Renatui Rimavičiui. Dovanų įteikta ir vienam dalyviui, iš anksto užsiregistravusiam internetu – Svajūnui Nazarui.

 „DOJUS agro“ šiemet pirmąsyk siūlo dirvožemio tyrimo paslaugą, atliekamą antras mėnuo. Specializuotas automobilis beveik kas dieną važiuoja į laukus ir ima dirvožemio ėminius.

„Tikriausiai kiekvienas žemdirbys kas metai susiduria su įvairiomis dvejonėmis, kiek ir kokių trąšų nusipirkti, kad derlius būtų kuo geresnis. Padarius dirvožemio tyrimą, iš gautų laboratorijos rezultatų, dvejonių nebeliks, nes viskas bus aišku. Tyrimai parodo, kokiose lauko vietose kokių maisto medžiagų trūksta. Žinodami, kas po mūsų žeme, galime tikslingai išnaudoti trąšas“, – pasakojo „DOJUS agro“ produktų vadybininkas  Edvinas Navickas.

Kitas svarbus elementas – dirvožemio rūgštingumas (Ph). Jei šis elementas neatitinka normų, yra per aukštas arba per žemas, „nedirba“ ir maistinės medžiagos. Todėl tvarkytis laukuose reiktų pirmiausia nustačius šarminga ar rūgštinga yra dirvos terpė. Paprastai vieno lauko skirtingose vietose dirvožemio rūgštingumas skiriasi. Jei dirva per rūgšti, pasidarius kalkinimo žemėlapį, trąšų barstytuvas skirtingose vietose, pagal nustatytą poreikį, išberia reikiamą kiekį trąšų. Toks pat principas, jei dirvą reikia parūgštinti.

Svarbi ir dirvos granuliometrinė sudėtis.  Pranešėjas rodė iškastą žemę, kurioje matosi ir molio, ir priesmėlio, ir juodžemio. Skirtingas dirvožemio tipas skirtingai priima, įsisavina ir atiduoda  ir maistines medžiagas. Dirvožemio mėginiui žemė iškasama 30 centimetrų gylio.

Žinodamas, kokių maisto medžiagų labiausiai reikia jo laukui, efektyviai naudodamas trąšas, pasirinkęs optimaliausią pagal dirvožemio sandarą technologiją, ūkininkas tikrai sutaupys ir sulauks gero derliaus.

 Produktų specialistas Mantvydas Bauras  išsamiai supažindino su lėšas taupančiomis sėjos ir žemės dirbimo technologijomis. „Koeckerling“ kompanija orientuojasi į minimalaus žemės dirbimo padargus, turi laiko patikrintus produktus, kuriuos kas metai vis tobulina, naujina.

Žemės dirbimo dienos dalyviai savo akimis įsitikino, kaip noraginiais skutikais naikinamos ražienos, daiginamos pabiros ir sėjama universalia sėjamąja „Ultima“.  Ši kompaktiška didelio našumo sėjamoji garsėja našumu bet kokiomis darbo sąlygomis, jos darbinis plotis siekia nuo 3 iki 9 metrų.

Edvinas Badauskas, „Kuhn“ grupės vadovas, pristatė KUHN naujos serijos plūgus, kurie bus gaminami kitais metais. Joks kitas padargas, tik plūgas, 100 procentų  gali apversti augalines liekanas.  Naujieji plūgai turės ir „arimo šalia vagos“ funkciją, todėl jais, priklausomai nuo oro sąlygų, žemės struktūros, galima arti ne tik vagoje. Arimas šalia vagos leidžia naudoti navigacines sistemas.   

Nors renginio pabaigoje žemę pradėjo laistyti senokai regėtas lietus, Žemės dirbimo dienos dalyviai neskubėjo skirstytis: diskutavo, apžiūrinėjo ir bandė techniką.   

Apie „DOJUS agro“

27 metus žemės ūkio sektoriuje dirbanti UAB „DOJUS agro“  yra lietuviško kapitalo įmonė, kuri priklauso DOJUS įmonių grupei. Pagrindinė įmonės veikla – žemės ūkio, miško bei vejų priežiūros technikos, atsarginių dalių prekyba ir techninis aptarnavimas. Įmonė užsiima ir naudotos technikos bei specializuotų (durpynų, geležinkelių, komunalininkų) sektorių mašinų pardavimais ir Lietuvos rinkai pristato garsiausius technikos gamintojus, tokius, kaip John Deere, KUHN, Koeckerling, Kramer, Claydon, Komatsu, Western Fabrication, Michelin, Starmaxx ir kt. Nuo šių metų pradėjo teikti dirvožemio tyrimų paslaugas.

Facebook komentarai