Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Dzūkijos ūkininkas: kantrybės taurė persipildė

Autorius: Kazys KAZAKEVIČIUS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Lazdijų rajone vaistažolių ūkį puoselėjantis ūkininkas Albinas Žymančius teigia, nors aktyviai „žaliųjų kryžių“ akcijoje ir nedalyvaujantis, tačiau pritariantis, jog tai – jau bene vienintelė likusi priemonė ūkininkams kaip nors atkreipti šalies valdžios dėmesį į savo problemas.

Pasak A. Žymančiaus, jau ne vienerius metus iš šalies valdžios Lietuvos žemdirbiai girdi apie tai, kad jiems yra esą taikoma pernelyg daug lengvatų ir jas reikėtų „apkarpyti“. Tačiau jokių išsamesnių diskusijų, aptarimų apie tai nerengiama, o tiesiog žemdirbiams yra pranešama, kad bus daroma taip ar kitaip.

„Pradedama pirmiausia eskaluoti, kad bus didinamas akcizo mokestis žymėtajam dyzelinui, užuot apie tai surengus diskusiją. Žemdirbys savo veiklą planuoja – perka žemę, perka techniką ne mėnesiams ar vieneriems, dvejiems metams, o kur kas ilgesniam laikotarpiui. Todėl reikėtų planuojant žinoti, kokie mokesčiai laukia, kokie jų dydžiai bus“, – „Agroeta.lt“ tvirtino A. Žymančius, pastebėdamas, kad, žinodamas, kokie mokesčiai jo laukia ateityje, atitinkamai derasi ir su banku, imdamas paskolas. Tuo tarpu staiga padidėję ar atsiradę nauji mokesčiai gali sužlugdyti bet kokius, tegul ir labai optimistinius sumanymus.

Lazdijų rajono ūkininko nuomone, tik bendromis išankstinėmis diskusijomis dėl vienokių ar kitokių lengvatų panaikinimo, mokesčių padidinimo galima pasiekti kokį nors visas puses tenkinantį sprendimą.

„Tenka daug bendrauti su Lenkijos ūkininkais, nes ir visą savo išaugintą vaistažolių derlių parduodu Lenkijoje, nes Lietuvoje jo, paprasčiausiai, niekam nereikia. Tai ten su tokiais nenuosekliais šalies valdžios žingsniais žemdirbiai beveik nesusiduria. Ypač smulkieji ūkininkai. Jie turi kur kas palankesnes sąlygas savo veiklai, nei mes Lietuvoje“, – „Agroeta.lt“ tikino A. Žymančius.

Todėl, anot jo, Lietuvoje smulkūs ūkiai jau beveik neišgyvena – smulkieji pieno ūkiai likviduojasi, kiti – vos galą su galu suduria. Tad nenuostabu, jog žmonių kantrybė jau ir baigiasi, nes panašiomis sąlygomis, kokios dabar yra Lietuvoje, išgyventi gali nebent tik stambieji ūkininkai.

„Manau, kad žaliaisiais kryžiais, kitomis akcijomis žemdirbiams pavyks atkreipti dėmesį į tą situaciją, kokioje jie yra atsidūrę, o valdžioje esantys pabandys į ją įsigilinti ir kartu bus ieškoma kompromisinių sprendimų, nes jiems priimti jau atėjo laikas – žemdirbių kantrybė jau baigiasi“, – tvirtino A. Žymančius.

Facebook komentarai