Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Dzūko kieme grybų jau yra

Autorius: Dineta BABARSKIENĖ
Lyginant su pastaraisiais metais, šiemet pirmųjų grybų sulaukė pavėluotai. Autorės nuotr.
Lyginant su pastaraisiais metais, šiemet pirmųjų grybų sulaukė pavėluotai. Autorės nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Eugenijus Povilaitis iš Staidarų kaimo (Lazdijų rajonas) sako, lyginant su pastaraisiais metais, šiemet pirmųjų grybų sulaukė pavėluotai.

„Gerai menu, prieš dvejus metus pirmuosius grybus savo sodyboje radau jau prieš dvi ar net tris savaites. Gegužės pabaigoje jau grybų buvo“, – prisimena jis.

Juokauja, kad kuo jaunyn, tuo niekur nespėja. Sako, į mišką laiko vis šiomis dienomis pritrūksta nueiti ir atidžiau pasidairyti, bet mano, kad žemuogių jau galima būtų surasti, o štai grybų – vargu. Miške, anot jo, gal koks vienas kitas – ne daugiau. „Naminių žemuogių lysvėje, tai jau tikrai yra, bet ir laukinių jau turi būt“, – tarsteli jis.

O kaip čia yra, kad jo sodyboje, prie pat namų, grybai dygsta ir daug anksčiau pasirodo nei kur kitur? „Užtat, kad čia Staidarai“, – sako juokdamasis. Kitokio paaiškinimo neturi. Sodyboje, kone kieme, prie keliuko, po beržais grybai auga tarsi prašydamiesi į gaspadinės puodą.

Tačiau Eugenijus vis pagaili, krepšin nededa ir peilio iš kišenės netraukia, vis palieka. „Oi, sriuba, tai jau garantuota, laisvai būtų galima virti, bet kad dar pagailėjau“, – sako jis.

Radęs pirmiausia kazlėkų, paskui – paberžių. „Vieni lepšiukais vadina, kiti paberžiais“, – tarsteli Eugenijus.

Sako, kad kartieji baravykai jau dabar net pačiame Lazdijų mieste auga prie buvusio sporto centro. „Jų valgyti negalima, bet ir nevalgysi, nes kartūs“, – sako jis.

Ar šiemet grybingi metai bus, prognozuoti nedrįsta, sako, kad viskas labai susimaišę, orus spėja vienokius, o būna visai kitokie. „Kas čia žino? Jei bus šilumos ir drėgmės, bus ir grybų“, – taip mano prityręs grybautojas.

Facebook komentarai

a

a