Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

dojusagro

EK tiesioginį valdymą Lietuvai siūlantis pieno gamintojas: "Nusibodo būti baudžiauninku"

Autorius: Gediminas STANIŠAUSKAS
Printer Friendly, PDF & Email

Ūkininkas Vitalis Petravičius socialiniame tinkle "Facebook" sukūrė grupę, į kurią kviečia jungtis visus pieno gamintojus, nepatenkintus pernelyg mažomis pieno supirkimo kainomis. "Bandome suvienyti ūkininkus streikui, pieninių blokadai ir smulkiųjų ūkininkų vienijimui“, – „Agroetai“ sakė A. Petravičius.

Grupėje "Ateitis - mūsų pačių rankose!" kol kas yra tik 34 nariai, bet V. Petravičius tikisi, kad ji išpopuliarės ir ūkininkai ims realiais veiksmais ginti savo teises.

Jie reikalauja pieno supirkimo kainas nustatyti visiems pieno gamintojams vienodas, tai yra 30 centų už kilogramą. Taip pat siekiama įsteigti ūkininkų tarybą, be kurios pritarimo pieno perdirbimo įmonės neturėtų teisės mažinti pieno supirkimo kainų. Pasak autorių, Sutartyje turi būti nurodyta galutinė pieno supirkimo kaina. Tarp kitų reikalavimų yra ir apskritai sunkiai įgyvendinami, pavyzdžiui, „Žemės ūkio ministeriją uždaryti, nes ji problemų nesprendžia ir yra tapusi lobistų įrankiu“, o taip pat.... įvesti tiesioginį Europos Komisijos komisaro žemės ūkiui ir kaimo plėtrai valdymą“.

V. Petravičius sako, kad jam nusibodo būti baudžiauninku ir gauti už savo darbą varganus   centus. „Be to, atsibodo tas bejėgiškumo jausmas , kad negali nieko pakeisti“, – aiškina V. Petravičius.

Jis įsiklausė  draugo patarimą ir subūrė „Facebook“ tinkle grupę. „Nusprendžiau pabandyti. Nepavyks suburti žmonių? Na ir tegul, bet aš galėsiu vaikščioti aukštai pakėlęs galvą“, – sakė V. Petravičius.

 

Facebook komentarai

T Hegvita agro