Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

 

 

 

 

 

Zemes ukio technikos brolija

ES dėl paukščių gripo sustabdė paukštienos importą iš Ukrainos

Autorius: BNS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Europos Sąjunga sustabdė paukštienos ir termiškai neapdorotų jos produktų importą iš Ukrainos, kurioje užfiksuotas paukščių gripo protrūkis. Šis sprendimas, kaip teigia Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), įtakos Lietuvai nepadarys.

Apie užkrato atvejį pranešė Ukrainos valstybinė maisto produktų saugumo ir vartotojų apsaugos tarnybą, tokį Europos Komisijos sprendimą pavadindama „stulbinamai netikėtu“.

Laikinasis draudimas kiaušiniams ir produktams iš jų netaikomas.

Kol kas Ukrainoje nustatytas tik vienas paukščių gripo židinys – sausio 18-ąją pietvakarinėje Vinicos srityje. Į apsauginę židinio zoną pateko trys paukštynai, kuriuose iš viso buvo auginama 116 tūkst. naminių paukščių. Visi jie jau sunaikinti, šie paukštynai dezinfekuojami.

EK draudimas importuoti paukštieną ir jos produktus iš Ukrainos didelės įtakos Lietuvai neturės, sako VMVT atstovė.

Pasak tarnybos Pasienio maisto ir veterinarinės kontrolės skyriaus patarėjos Daivos Visockienės, Lietuva tiesiogiai iš Ukrainos paukštienos beveik neimportuoja.

„Lietuva tiesiogiai per pasienio veterinarijos postus faktiškai neimportuoja šviežios paukštienos ar jos produktų iš Ukrainos. Jei bendrai, importas iš Ukrainos į Lietuvą vyksta įvežant per kitų šalių pasienio veterinarijos postus, bet kiekiai yra nedideli“, – BNS sakė D. Visockienė.

Pasak jos 2018 į Lietuvą iš Ukrainos įvežtos 27, o 2019 metais – 24 siuntos. Bendras produkcijos kiekis siekė apie 400-500 tonų per metus.

Lenkijoje pastarosiomis savaitėmis plintančio labai patogeniško paukščių gripo H5N8 žydiniai paukštynuose jau užfiksuoti Slovakijoje, Čekijoje, Vengrijoje, Rumunijoje, Ukrainoje. Lenkijoje ir Vokietijoje rasta šia liga užsikrėtusių laukinių paukščių.

Paukščių gripas – labai užkrečiama ūminė virusinė laukinių ir naminių paukščių liga, tačiau virusas H5N8 žmonėms pavojaus nekelia.

Facebook komentarai