Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

ES paramos gavėjams – lengvatos dėl išimtinių aplinkybių atsiradimo

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM), įvertinusi situaciją dėl koronaviruso, pakeitė sankcijų, kurios taikomos už pažeidimus įgyvendinant kaimo plėtros ir žuvininkystės programų priemones, metodiką, pranešė ŽŪM.

Nuo šiol pareiškėjai, paramos gavėjai ar partneriai neprivalo raštu informuoti Nacionalinę mokėjimo agentūrą (NMA) dėl nenugalimos jėgos (force majeure) arba išimtinių aplinkybių atsiradimo, kai paskelbta ekstremalioji situacija ar karantinas.

ŽŪM rekomenduoja paramos gavėjams, teikiantiems projektų įgyvendinimo ar baigtų projektų metines ataskaitas, jose aiškiai nurodyti (jeigu turima, galima pateikti ir įrodymus), ar projekto įgyvendinimui turėjo įtakos koronavirusas ir karantino Lietuvoje paskelbimas. Pavyzdžiui, nebuvo galima vykdyti tam tikros veiklos ar valstybės institucijų veiksmai (dokumentų gavimas, leidimų išdavimas) truko ilgiau nei numatyta teisės aktuose ir kt.

Įvertinant, kad projektai nustatytais terminais gali būti neįgyvendinti, ŽŪM taip pat rekomenduoja kreiptis į NMA su prašymu pratęsti nustatytą projekto įgyvendinimo laikotarpį dėl išimtinių aplinkybių, tačiau ne ilgesniam kaip 12 mėnesių laikotarpiui. Projektas turi būti įgyvendintas ne vėliau kaip iki 2023 m. birželio 30 d.

Pažymima, jog NMA kiekvieną atvejį vertins individualiai.

ŽŪM atkreipia dėmesį, jog Europos Komisijai priėmus sprendimus dėl Europos Sąjungos paramos administravimo pakeitimo, ŽŪM jau priimti sprendimai gali būti keičiami.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA