Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Europos Komisija skiria lėšų greitos viruso diagnostikos kūrimui

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Prie 17 jau atrinktų finansuoti su koronaviruso krize susijusių mokslinių tyrimų projektų Europos Komisija nusprendė pridėti dar vieną. Naujausio patvirtinto projekto, vadinamo HG nCoV19 tyrimu ir koordinuojamo Airijos bendrovės, tikslas – sukurti ir patvirtinti greitą naujo koronaviruso molekulinį nustatymo metodą, pranešė Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

Be viruso diagnostikos, šiuose projektuose dalyvaujantys tyrėjai kuria naujus gydymo metodus ir vakcinas, tiria epidemiologinius elgesio modelius.

Iš viso šiems 18 projektų iš ES mokslinių tyrimų ir inovacijų programos „Horizontas 2020“ lėšų bus skirta 48,5 mln. EUR. Šie projektai suteikia galimybę 140 mokslinių tyrimų grupėms iš visos Europos bendradarbiauti sprendžiant koronaviruso pandemijos problemas.

Taip pat per pastarąsias savaites ES sutelkė 90 mln. EUR viešojo ir privataus sektoriaus lėšų pagal Naujoviškų vaistų iniciatyvą ir pasiūlė iki 80 mln. EUR finansinę paramą novatoriškai bendrovei „CureVac“, kad būtų paspartintas vakcinos nuo koronaviruso kūrimas ir gamyba.

Konkreti Europos Komisijos parama skubiai reikalingiems moksliniams tyrimams ir inovacijoms yra bendro Europos atsako į koronaviruso protrūkį dalis.

Facebook komentarai