Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Ežiukai prabunda: ką daryti, kad jie nepražūtų?

Autorius: Biržiečių žodis
Ežiai
Ežiai
Printer Friendly, PDF & Email

„Biržiečių žodžiui“ paskambinusi laikraščio skaitytoja pasakojo: daržinėje ji jau sutiko prabudusį ežiuką. Ežiukas išlindo iš šieno rulonų prėslo, atpupeno prie kačių dubenėlio, palakė pieno, pasivaikščiojo po daržinę ir vėl užlindo už rulonų į savo lizdą. Skaitytoja nerimavo: jeigu užklups žiema, prisnigs ar pašals, kur atbudęs ežiukas dėsis? Ar jam negresia pavojus? O gal ežiukas dar užmigs?

Aplinkos ministerijos gamtininkai tvirtina, kad padažnėjo atvejų, kai randama nelauktai iš žiemos miego atsibudusių ežių. Pasak gamtininkų, šie kasmet 4-5 mėnesius ramybės būsenoje praleidžiantys gyvūnai turėtų atsibusti tik kovo gale ar balandį, kai jau gali rasti maisto. Tai, kad ežys pabunda žiemą, jam pačiam yra pavojinga. Miegančio žiemą ežio širdis plaka iki 8 kartų per minutę, o aktyviai gyvenančio – iki 300 kartų per minutę. Per anksti prabudęs ir aktyviai gyvendamas jis per trumpą laiką išeikvoja rudenį sukauptą energiją ir net vėl pabandęs miegoti nebeturi šansų išgyventi. Dažnai ežiai pabunda, suardžius jų žiemos buveines (išnaudojus šieną, perkrovus daiktus, po kuriais buvo jų lizdas) ar plūstelėjus atlydžio vandeniui. Gamtininkai pataria: radus ežį sniege ar ant ledo, palikti jo ten negalima. Geriausiai jį įkurdinti gana vėsioje patalpoje, kur būtų tik keli laipsniai šilumos, ir čia jam įruošti guolį – dėžę su šienu, skudurais. Ji gali būti sandėlio kampe, už daiktų – tokioje vietoje ežio niekas netrukdys. Jam būtina padėti vandens (ne pieno!) ir vakarais palikti truputį žalios mėsos. Visai atšilus orams, kai ežiai jau galės rasti natūralaus maisto, juos reikia išvežti kuo toliau nuo žmonių, o ypač – nuo kelių, ir paleisti.

Neturintieji sąlygų padėti per anksti nubudusiems ežiams juos turėtų perduoti gyvūnų globėjams ar Lietuvos zoologijos sodui.

Regina VAIČEKONIENĖ ("Biržiečių žodis")

Facebook komentarai