Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Farmer.pl: grūdų importas iš Ukrainos destabilizuoja padėtį Lenkijos rinkoje

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

„Šiaurės Afrikos ir Artimųjų Rytų šalyse badas labai tikėtinas. Tačiau, mano nuomone, tiek nacionaliniai, tiek Europos politikai neturi realaus plano, kaip padėti Ukrainai eksportuoti grūdus nedestabilizuojant vietinių rinkų“, – sako Miroslav Marciniak, Lenkijos grūdų ir aliejaus rinkos analitikas, praneša farmer.pl.

Kur atsiduria ukrainietiški grūdai?

Padedant išgabenti grūdus iš karo draskomos Ukrainos, jaučiamas poveikis Lenkijos vidaus rinkai. Tai tiesiai šviesiai – esą jos destabilizacija.

Mirosławo Marciniako nuomone, nėra dialogo su grūdų pramone, tiesiogiai susijusia su Ukraina.

„Gaila, nes tik taip galime rasti sprendimus, kurie padėtų didinti ukrainietiškų grūdų eksportą, nepakenkiant Lenkijos ūkininkams, kurie jau dabar jaučia stiprios konkurencijos iš Ukrainos padarinius. O viso grūdų sektoriaus situacija artimiausiais mėnesiais gali dar labiau pablogėti, kai į rinką pateks šių metų derliaus grūdai. Nuostolių gali patirti ne tik ūkininkai, bet ir perdirbėjai, prekybininkai. Pirmieji turės problemų su grūdų pardavimu, kiti – su transportu, nekalbant apie įkainius, kurie jau šiandien yra rekordiniai“, – komentare rašo analitikas.

Facebook komentarai

a

a