Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

G. Nausėda: jei nuostatos dėl žvejybos ir medžioklės Žuvinto biosferos rezervate nebus pataisytos – kreipsimės į KT

Autorius: ELTA
Prezidentas Gitanas Nausėda: jei nuostatos dėl žvejybos ir medžioklės režimo Žuvinto biosferos rezervate nebus pataisytos, ketinama kreiptis į Konstitucinį Teismą.
Prezidentas Gitanas Nausėda: jei nuostatos dėl žvejybos ir medžioklės režimo Žuvinto biosferos rezervate nebus pataisytos, ketinama kreiptis į Konstitucinį Teismą.
Printer Friendly, PDF & Email

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad, jei nuostatos dėl žvejybos ir medžioklės režimo Žuvinto biosferos rezervate nebus pataisytos, ketinama kreiptis į Konstitucinį Teismą.

„Pirmiausia matau sprendimą keisti Žuvinto biosferos rezervato nuostatus, nepasitarus su visuomene, su specialistais, keisti sprendimus, žvejybos ir medžioklės režimą šitoje nepaprastai jautrioje mūsų ekosistemai vietoje“, – nuotolinėje spaudos konferencijoje šiandien sakė G. Nausėda.

„Tai yra labai bloga praktika. Štai kodėl mes abejojame dėl Vyriausybės nutarimo konstitucingumo ir jeigu naujasis aplinkos ministras negrįš prie šito klausimo ir nuostatai nebus pataisyti, mes ketiname kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl šito klausimo išaiškinimo“, – pridūrė šalies vadovas.

Prezidentas šiandien lankysis Žuvinto biosferos rezervate, kur, pasak šalies vadovo, susipažins su rezervato veikla, vadovavimo principais.

Tuo metu už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę atsakingas eurokomisaras Virginijus Sinkevičius sakė, kad panašūs sprendimai turėtų būti subalansuoti, priimti apmąstant, kokią įtaką tai turės ekosistemai. 

„Reikėtų žiūrėti į platesnį paveikslą, ne tik žuvies kiekius vandenyje, bet kokią įtaką vieni ar kiti spendimai turės Žuvintui, paukščiams. Šiuo atveju naujasis aplinkos ministras taip pat galėtų įsiklausyti į mokslininkų, ornitologų rekomendacijas, kokią įtaką tai turės bendrai ekosistemai, paukščiams Žuvinto rezervate. Svarbu subalansuoti ir tausūs sprendimai“, – sakė V. Sinkevičius.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA