Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

G. Nausėda: jei tik atsipalaiduosime ir COVID-19 atvejų skaičius didės, teks vėl viską stabdyti

Autorius: ELTA
Gitanas Nausėda. Prezidentūros nuotr.
Gitanas Nausėda. Prezidentūros nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad po pirmosios koronaviruso bangos šalyje įsivyravo „nusiraminimo nuotaikos“, kurios lėmė atsipalaidavimą ir itin stiprų antrąjį viruso proveržį.

Pasak šalies vadovo, jeigu atvejų skaičius šalyje sparčiai augs, valdžiai gali tekti vėl įvesti griežtus ribojimus šalies mastu.

„Nemanau, kad buvo tinkamai išnaudotas laikas. Man atrodo, kad vyravo truputį „užsiliūliavimo“ nuotaika, kuomet mes, ko gero, visiškai pagrįstai teigėme, kad pirmąją viruso bangą įveikėme labai gerai. Lietuva tikrai buvo tarp tų valstybių, kurios buvo rodomos kaip pavyzdys kitoms valstybėms“, – antradienį apsilankęs Nacionaliniame visuomenės sveikatos centre sakė G. Nausėda.

Jo teigimu, sąlyginai nedideli ekonominiai nuostoliai lėmė atsipalaidavimą. Tokia situacija, atkreipė dėmesį G. Nausėda, vyrauja beveik visoje Europoje.

„Šios nusiraminimo nuotaikos turbūt savo padarė. Negaliu teigti, kad čia Lietuva yra vienintelė. Šiandien visa Europa, kuri „raudonuoja“ nuo neigiamos statistikos, ko gero, gali sau priekaištauti, kad pernelyg atsipalaidavo arba tikėjosi, kad antroji banga nebus stipresnė nei pirmoji. Šiandien daugelyje valstybių taip nėra. Deja, taip nėra ir Lietuvoje“, – kalbėjo prezidentas.

Pasak jo, šalis vis dar turi pasirinkimą tarp visuotinio karantino ir lokalių suvaržymų. G. Nausėda taip pat pabrėžė, kad jeigu viruso atvejų skaičius vis dėlto sparčiai augs, valdžiai nebeliks nieko kito, kaip tik vėl įvesti griežtus apribojimus nacionaliniu mastu.

„Jeigu tik mes paleidžiame dabartinę statistiką iš rankų ir atvejų skaičius didėja, (...) tada praktiškai kito pasirinkimo neturime, viską stabdome, grįžtame į laikinojo įšalo būklę – kažko panašaus, kaip turėjome pavasarį, ir skaičiuojame ekonominius nuostolius. Kurie, ko gero, šįkart bus didesni nei pavasarį“, – pridūrė G. Nausėda.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA